pajo.pl

pajo.pl – budownictwo, dom, ogród

lamele w salonie
Dom

Co to jest Lamela i do czego służy

Podczas tworzenia wnętrz coraz większą uwagę przywiązuje się do bezpieczeństwa materiałów, ich naturalności i czystości ekologicznej. Na fali tego trendu drewniane lamele pewnie weszły do rankingu najpopularniejszych elementów dekoracyjnych.

Poniżej opiszemy, co wynika z ich dużej popularności.

Lamele w salonie

Lamele są stosowane zupełnie inaczej – w zależności od potrzeb i wdrożonych rozwiązań projektowych. Główne kierunki są następujące:

* Dekoracja ścian i sufitów. Lamele umieszczone w górnej części pokoju wyglądają oryginalnie, ale jednocześnie powściągliwie i atrakcyjnie.
* Połączenie z miękkimi panelami ściennymi. Lamele doskonale się z nimi łączą, tworząc jeden spektakularny projekt.
* Zagospodarowanie przestrzenne wnętrza.
* Dekoracja obszaru przy wezgłowiu łóżka.

Zalety drewnianych lameli:

1. Pierwszą i najbardziej oczywistą zaletą jest atrakcyjny wygląd. Drewno przez cały czas było uważane za prestiżowy materiał. Umieszczając lamele w pokoju, nadasz mu nutę pięknej naturalności.
2. Drewno jest mocnym i trwałym materiałem. Instalując listwy raz, możesz je podziwiać przez bardzo długi czas. Drewno z czasem nie traci swoich pozytywnych właściwości. Nie matowieje jak niektóre materiały syntetyczne, dzięki czemu przez wiele lat zachowuje swój nieskazitelny wygląd.
3. Drewno jest praktycznym materiałem. Wykonane z niego lamele są niezwykle łatwe w utrzymaniu. Po pierwsze, słabo przyciągają kurz. Po drugie, kurz ten można łatwo zetrzeć bez potrzeby stosowania specjalistycznych narzędzi.
4. Drewniane listwy nie wymagają naprawy. Elementy nie muszą być okresowo naprawiane, co oszczędza właścicielowi zarówno czas, jak i pieniądze.

Przeczytaj więcej na glass-land.pl