pajo.pl

pajo.pl – budownictwo, dom, ogród

kwiaty do salonu
Dom

Kwiaty do salonu – jak wybrać odpowiednie?

Kwiaty z całą pewnością stanowią fantastyczną dekorację każdego salonu. Dlatego warto dowiedzieć się na ich temat nieco więcej, a także poznać sposoby ich odpowiedniego dopasowania w danym pomieszczeniu.

Z artykułu może się dowiedzieć:

  • jakie kwiaty sprawdzą się do salonu na parapet
  • jakie kwiaty umieścić na podłodze
  • jakie kwiaty nadają się do podwieszenia w salonie

Zobacz: https://pajo.pl/jak-wybrac-nietypowe-ozdoby-na-sciane-ktore-ozywia-mieszkanie/

Kwiaty do salonu na parapet

Kwiaty w salonie mogą być umieszczone w bardzo zróżnicowanych miejscach. Wśród nich można przede wszystkim wymienić parapet, który stanowi idealnie miejsce do wyeksponowania tego rodzaju przedmiotów. Na parapecie najlepiej umieszczać kwiaty o niewielkich rozmiarach, ponieważ powinny się na nim zmieścić. Bardzo dobrze sprawdzą się tam między innymi storczyki, które w fantastyczny sposób się prezentują. Jest to jedna z najpiękniejszych roślin doniczkowych, która może przybierać różne barwy. Najlepiej umieścić ją w półcieniu. Kolejnym kwiatem, który idealnie sprawdzi się na parapecie z całą pewnością jest skrzydłokwiat. Jest to delikatny kwiat, który najlepiej będzie rósł na stanowisku jasnym. W przypadku jego uprawy warto zwrócić uwagę również na odpowiedni poziom wilgotności powietrza, co jest niezwykle istotnym aspektem.

Najlepsze kwiaty doniczkowe do salonu obejmują także anturium, które prezentuje się niezwykle egzotycznie. Ma delikatne i połyskujące listki. Taki kwiat, jak anturium najlepiej będzie rósł na wilgotnej glebie i jasnym stanowisku. Dlatego warto mu zapewnić takie warunki. Wtedy z całą pewnością będzie się najlepiej prezentować.

Polecam: https://pajo.pl/jak-wybrac-nietypowe-ozdoby-na-sciane-ktore-ozywia-mieszkanie/

kwiaty parapet

Kwiaty na podłogę

Kwiaty w salonie z powodzeniem mogą być również umieszczane na podłodze. Takie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdzi się przede wszystkim w przypadku dość dużych okazów, które nie zmieszczą się na przykład na parapecie lub w innych miejscach. Kwiaty na podłodze będą również umieszczone w dość dużych doniczkach, dlatego powinno się uwzględnić ten fakt podczas ich wyboru. Wśród najbardziej popularnych kwiatów doniczkowych na podłogę do salonu można przede wszystkim wymienić takie rośliny, jak palmy. Palmy bardzo korzystnie się prezentują w wielu dużych wnętrzach, dlatego coraz większa ilość osób decyduje się na ich wybór.

Palmy najlepiej będą rosły we wnętrzach, które są ciepłe i jasne, a także mają odpowiednią wilgotność powietrza. Dlatego warto im zapewnić takie warunki. Najlepsze duże kwiaty do salonu obejmują również taką roślinę, jak monstera. W ostatnich latach stała się ona bardzo modna i chętnie wybierana do wnętrz o różnym charakterze. Monstera najlepiej rośnie w świetle rozproszonym, ponieważ zbyt mocne słońce może przypalić jej liście. Dodatkowo tego rodzaju roślinę powinno się podlewać bardzo oszczędnie. Kolejną dużą rośliną, która idealnie sprawdzi się na podłodze w salonie jest dracena. Dracena ma wąskie i długie liście, co sprawia, że bardzo korzystnie się prezentuje. Najlepiej rośnie na ciepłych oraz jasnych stanowiskach. Powinna być również w dość obfity sposób podlewana.

Zobacz także: https://pajo.pl/minimalistyczne-dodatki-do-salonu-jakie-wybrac/

kwiaty salon

Kwiaty zwisające

Rośliny w salonie mogą również występować w formie zwisającej, co będzie bardzo dobrym wyborem do wielu pomieszczeń. Tego rodzaju kwiaty prezentują się niezwykle efektownie oraz zazwyczaj są bardzo dobrze wyeksponowane w pomieszczeniach. Najlepsze kwiaty do salonu w formie zwisającej to przede wszystkim bluszcz. Jest to roślina, która ma dość małe wymagania podczas uprawy, dlatego z całą pewnością poradzi sobie z nią każdy człowiek, nawet początkujący. Bluszcz bardzo szybko się rozwija, dzięki czemu niezwykle efektownie się prezentuje w pomieszczeniach o różnym charakterze, czyli na przykład w salonie.

Kolejną rośliną zwisającą, która idealnie sprawdzi się w salonie bez wątpienia jest hoja. Hoja najlepiej rośnie na stanowiskach półcienistych i nie lubi przesadzania. Jeśli będzie rosła w odpowiednich warunkach to może pięknie kwitnąć. Wśród roślin zwisających dużą popularnością cieszy się także tak zwany starzec Rowleya. Jest to roślina, która może występować w formie zwisającej, ale można ją także ustawić na dość wysokim meblu. Lubi stanowiska jasne oraz ciepłe, a także umiarkowane podlewanie. W tym przypadku będzie rosnąć najbardziej efektownie i idealnie się prezentować.