pajo.pl

pajo.pl – budownictwo, dom, ogród

nietypowe ozdoby na ścianę
Dom

Nietypowe ozdoby na ścianę – jak wybrać takie, które ożywią mieszkanie?

Plakaty, obrazy i zdjęcia bardzo często są wykorzystuje się jako dekoracja ściany w naszych salonach, sypialniach czy korytarzach. Nie znaczy to, że są to jedyne interesujące pomysły. Jakie nietypowe ozdoby na ścianę pozwolą stworzyć niebanalne wnętrze?

Ten artykuł odpowie na pytania:

  • jak ciekawie zaaranżować kwietniki we wnętrzach?
  • jak wybrać nietypowe lustra i je wkomponować?
  • jakie inne nietypowe dekoracje warto wybrać do swojego mieszkania?

Sprawdź również: https://pajo.pl/kwiaty-do-salonu-jak-wybrac-odpowiednie/

Zieleń w nowym wydaniu

Kwietniki, w których umieszczamy żywe rośliny bardzo często są wykorzystuje się w naszych mieszkaniach jako dekoracja ścian. Nie ma się czemu dziwić! Rośliny potrafią ożywić każde wnętrze.

Wykorzystując rośliny, warto postarać się stworzyć coś ciekawego, by mieszkanie miało indywidualny rys. Bardzo interesujące są ogrody wertykalne, które od pewnego czasu coraz częściej pojawiają się na ścianach naszych mieszkań.

Ogród wertykalny to ściana, którą jest pokrywa się roślinami. Wybierając kwiaty warto posadzić je tak, by tworzyły kompozycję kolorystyczną. Używamy do tego kwiatów w odcieniach jaśniejszej i ciemniejszej zieleni. W wielu sklepach ogrodniczym bez problemu można kupić doniczki, które mają system nawadniania. Jest to duże ułatwienie, które pomogą zatroszczyć się o rośliny.

Kolejne nietypowe ozdoby na ścianę to zielone obrazy. W tej kompozycji nieoceniony jest mech chrobotek, który ma bardzo interesującą kolorystykę i jest wyjątkowo wytrzymały. Tworząc obrazy warto wykorzystać szyszki, korę czy patyczki, które urozmaicą kompozycję. Ważna jest również rama obrazu. Najciekawiej wygląda prosta rama w kolorze białym lub czarnym, która mocno kontrastuje z żywą zielenią obrazu.

ozdoby na ścianę

Nietypowe ozdoby na ścianę – lustro

Ciekawy pomysł na ścianę w salonie to wykorzystanie lustra. Warto pamiętać, że lustro nie jest wyłącznie niezbędnym wyposażeniem przedpokoju, ale również sprawdzi się jako interesująca dekoracja.

W nowoczesnym wnętrzu sprawdzą się dekoracje ścian wykonane z luster frezowanych, które zostaną powieszone bez ram. Z niewielkich elementów luster można ułożyć dowolną kompozycję. Jej rozmiar oraz kształt jest uzależniony wyłącznie od naszej wyobraźni. Jest to ozdoba, która świetnie wygląda w niewielkich pokojach dziennych. Lustra optycznie powiększają salon, który staje się przestronny i jasny.

Pomysł na ścianę z wykorzystaniem różnego rodzaju ram również może okazać się bardzo ciekawy. Wykorzystujemy ramy po obrazach, które są różnej wielkości, kształtu i koloru. W niektórych ramach, wybranych losowo, umieszczamy lustra.

Dekoracje metalowe

Nietypowe ozdoby na ścianę wykonuje się również z metalu. Obrazy, które są przestrzenne, wykonane najczęściej z czarnego, srebrnego lub złotego metalu to niebanalna dekoracja.

Metalowy obraz można umieścić na ścianie, na której znajduje się sofa, komoda czy nad stołem w jadalni. Jest to również świetny pomysł na urozmaicenie ściany w przedpokoju. Metalowy wizerunek kobiety, wilka czy drzewa sprawi, że korytarz będzie wyglądał bardzo ciekawie.

Metalowe obrazy można umieszczać pojedynczo lub w parach, a nawet tryptykach. Na większej ścianie świetnie będą wyglądały 3 obrazy tworzące kompozycję.

Metalowe obrazy to dekoracje ścian, które idealnie wpiszą się w nowoczesne wnętrze. Można je również wykorzystać w mieszkaniu industrialnym, które cechują proste, a nawet surowe dekoracje.

Zobacz również: https://pajo.pl/dekoracje-do-pokoju-mlodziezowego-jak-odmienic-wnetrze/

nietypowa ozdoba na ścianę

Nietypowe ozdoby na ścianę – przestrzenna dekoracja

Nietypowe ozdoby na ścianę nie tylko stanowią dekorację, ale również pozwalają ukryć mankamenty mieszkania. Panele 3D, które są konstrukcjami przestrzennymi świetnie sprawdzą się w mieszkaniach, które są niewielkie.

Dekoracja ściany panelami 3D daje ogromne możliwości. Panele mogą mieć kształt kwadratów, prostokątów, okręgów, czy plastrów miodu. Ich ułożenie zależy wyłącznie od kreatywności właściciela. Warto również pamiętać, że przestrzenne dekoracje często są przeznaczone do samodzielnego malowania, co pozwala na wykorzystanie kolorów, które idealnie wpiszą się w design mieszkania.

W zależności od pomieszczenia, w którym wykonujemy dekoracje ścian warto zastosować różnorodne panele. W sypialni sprawdzą się panele 3D tapicerowane, które są miękkie i przytulne. Można umieścić je za łóżkiem, co sprawi, że pokój będzie nie tylko elegancki, ale również wygodny.

Panele mosiężne przeważnie mają bardzo proste wzory. Ich największym atutem jest interesujący kolor. Warto pamiętać, że wykorzystując mosiężne panele nie trzeba zapełniać całej ściany. Korzystniej jest wykonać niewielki wzór, który nie przytłoczy pokoju.

Panele ścienne 3D wykonane mogą być z poliuretanu, betonu, płyty MDF, a nawet z drewna. Każdy znajdzie rozwiązanie, które idealnie będzie pasowało do aranżacji mieszkania.

Nietypowe ozdoby na ścianę to dekoracja, która ożywią wnętrze i jednocześnie sprawią, że mieszkanie staje się indywidualne. Warto dokładnie przemyśleć, jakie dekoracje będą zdobiły nasz dom.

Zobacz także: https://pajo.pl/klatka-schodowa-w-domu-jak-ja-urzadzic/