pajo.pl

pajo.pl – budownictwo, dom, ogród

kurier online
Zakupy

Zamawianie kuriera do domu – krok po kroku

Dzięki rozwojowi branży transportowej, a także możliwości wielu osób związanej z posiadaniem łącza internetowego – w chwili obecnej można bardzo łatwo zamówić dostawę kurierską spod własnego domu. To wygodne rozwiązanie jest wykorzystywane przez wiele osób, a dla tych, które wciąż nie wiedzą, jak zamówić kuriera do mieszkania – przygotowaliśmy krótki poradnik.

Kiedy warto korzystać z usług kurierskich z odbiorem z domu?

Tanie przesyłki kurierskie z odbiorem z adresu domowego są wygodnym rozwiązaniem w wielu sytuacjach. Przede wszystkim to bardzo duże udogodnienie dla osób z niepełnosprawnościami, dla których wycieczka do punktu nadania paczek może być nie tyle trudna, co po prostu niemożliwa, chociażby ze względu na gabaryty przesyłki.

Jednak to nie jedyna grupa osób, która może skorzystać na takim udogodnieniu. Dodatkowo, możliwość zamówienia usługi kurierskiej z odbiorem z domu jest wygodnym rozwiązaniem właściwie dla każdego z nas – dla osób, które nie mają czasu, by podjechać do punktu lub nie dysponują samochodem, by zrobić to w komfortowy sposób, jak również dla osób pracujących zdalnie, którym po prostu nie opłaca się jechać kilka kilometrów dalej, by nadać przesyłkę. Kurierzy pracujący w rozmaitych firmach i tak jeżdżą pomiędzy punktami lub prywatnymi domami, aby dostarczyć przesyłki klientom, co sprawia że odbiór przesyłek przez nich jest zdecydowanie prostszy i szybszy.

Jak zamówić kuriera do domu?

Każdy kurier online ma opcję złożenia zamówienia na przesyłkę kurierską z własnego domu, jednak nie każdy oferuje możliwość odebrania paczki od klienta – zwłaszcza jeśli mówimy o osobie prywatnej. Dlatego też zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest broker usług kurierskich, który nawiązał współpracę z wieloma firmami kurierskimi i oferuje możliwość nadania przesyłki za pośrednictwem różnych przedsiębiorstw.

Aby zamówić możliwość nadania przesyłki, wystarczy przejść przez krótki, intuicyjny formularz, który znajduje się na stronie każdego brokera usług kurierskich. Podaje się w nim m.in. miejsce odbioru paczki oraz jej nadania, a także gabaryt przesyłki (uwaga: należy zmierzyć przesyłkę bardzo dokładnie, bowiem nawet centymetrowe przekroczenie podanych na stronie parametrów może skutkować naliczeniem dodatkowych opłat) oraz ewentualną chęć skorzystania z usług komplementarnych. Dodatkowo, warto także dokładnie zważyć przesyłkę, co pozwoli określić jej cenę.

Na koniec – wystarczy wybrać jedną z dostępnych firm kurierskich i opłacić przesyłkę. Potem trzeba już tylko oczekiwać na kuriera!

Czas oczekiwania na kuriera

Długość czasu oczekiwania na przyjazd kuriera jest różna w zależności od wielu czynników. Z reguły czekamy na przyjazd osoby odpowiedzialnej za odbiór paczek około jednego dnia roboczego, jednak jeśli nasz rewir danego dnia nie jest obsługiwany, być może przyjdzie nam poczekać dwa dni. Jeśli kurier nie zjawi się w ciągu jednego-dwóch dni od daty zamówienia odbioru, warto zwrócić się z zapytaniem o przyczyny takiej sytuacji na infolinię firmy kurierskiej.

Jak przygotować przesyłkę przed nadaniem?

Przed tym, jak paczka opuści nasz dom, trzeba ją odpowiednio zabezpieczyć. Do tego celu posłużyć może dobrze dobrany karton lub w przypadku mniejszych przesyłek – foliopak. Nie należy obklejać paczek naklejkami nakazującymi jej delikatne traktowanie lub umieszczać informacji o tym, że przesyłka zawiera szkło, gdy faktycznie tak nie jest. Jeśli nie mamy możliwości wydrukowania listu przewozowego we własnym zakresie – warto umieścić taką informację w formularzu. Choć zazwyczaj kurierzy mają ze sobą własny egzemplarz listu, lepiej zabezpieczyć się na wypadek odwrotnej sytuacji.