pajo.pl

pajo.pl – budownictwo, dom, ogród

Czyste szyby w mgnieniu oka
Dom

Czyste szyby w mgnieniu oka – jak to osiągnąć?

Mycie okien z pewnością nie należy do najbardziej lubianych, przez wielu z nas, czynności. Jest czasochłonne, wymaga odpowiedniego przygotowania i, co gorsza, dobrej pogody. A po skończonej pracy i tak niejednokrotnie zauważamy zacieki. Jak poradzić sobie z brudnymi oknami w szybki i efektywny sposób?

Pamiętaj o pogodzie

Zanim zabierzesz się za czyszczenie okien, lepiej sprawdź pogodę. W zbyt dużym słońcu woda na szybie zacznie parować, pozostawiając nieestetyczne zacieki. Z kolei, gdy będzie zbyt zimno, woda może zamarzać, co utrudni czyszczenie szyb, bądź spowodować zarysowania na ich powierzchni. Dlatego do mycia okien zabierz się wtedy, gdy dzień jest słoneczny, jednak promienie słońca nie padają bezpośrednio na szybę.

Odpowiedni sprzęt

Obecnie, mycie okien jest dużo łatwiejsze, niż kiedyś. Do wyboru masz wiele produktów, które ułatwią ci działanie – płyny, ściereczki, a nawet elektryczne myjki. Te ostatnie to doskonały wybór, gdy nie chcesz zbytnio napracować się podczas mycia, a jednocześnie chciałbyś cieszyć się oknami bez smug. Idealnym przykładem jest myjka leifheit, która posiada zarówno ściągaczkę umożliwiającą zebranie wody, jak i nakładkę materiałową, czyszczącą zabrudzenia. Z takim sprzętem wystarczy kilka ruchów ręką, by szyba była czysta i bez żadnych, widocznych smug. Pamiętaj jednak, by po myciu okien zawsze wyprać materiał zbierający zabrudzenia. Dzięki temu znaczenie dłużej ci posłuży.

Czas na polerowanie

Błędem jest myślenie, że wyczyszczenie okien wystarczy, by były piękne i lśniące. Niestety twoja praca jeszcze się nie skończyła. Teraz przyszedł czas na polerowanie powierzchni. Możesz zrobić to znajdującymi się pod ręką produktami, takimi jak rajstopy czy pieluszki tetrowe. To miękkie materiały, które nie porysują szkła i zapewnią mu dużą przejrzystość. Niektórzy decydują się także na nabłyszczanie okien za pomocą alkoholu, bądź nabłyszczacza do naczyń.

Mycie okien nie musi być zmorą. Wystarczy podejść do tej czynności w odpowiedni sposób – czyli z dobrym sprzętem. Więcej, na temat produktów do mycia okien, dowiesz się na stronie Leifheitsklep.pl.