pajo.pl

pajo.pl – budownictwo, dom, ogród

dom modułowy cena
Dom

Dom modułowy całoroczny – czy to się opłaca?

Budownictwo modułowe rozwija się bardzo dynamicznie, z roku na rok przybywa inwestorów, którzy decydują się na zakup domu z prefabrykatów. Jest to to innowacyjne rozwiązanie, można mówić o wielu zaletach. Dom modułowy może być zarówno sezonowy, czyli na lato, jak również całoroczny, jeśli zadba się o ocieplenie. Cała konstrukcja tworzona jest w fabryce na zamówienie, a gotowe elementy przywozi się bezpośrednio na plac budowy, czyli na działkę inwestora. Wystarczy zaledwie kilka miesięcy do tego, aby cieszyć się nowo wybudowanym lokum, gotowym do wykończenia i wprowadzenia się.

dom modułowy

Czy dom modułowy całoroczny to dobry wybór?

Jeśli komuś marzy się szybkie wybudowanie domu, to warto postawić na budownictwo modułowe. Z tańszych opcji polecić można domy szkieletowe z rdzeniem stalowym lub drewnianym. Inną opcją będą domy modułowe wykonane z keramzytobetonu. W obu przypadkach można liczyć na niemalże ekspresowe stworzone konstrukcji, powstaje ona w całości w fabryce, po czym przewozi się ją na plac budowy i łączy ze ścianami wewnętrznymi za pomocą dźwigu, po czym przechodzi do montażu niezbędnych instalacji. Wszystkie elementy poddawane są surowej kontroli technicznej, nie ma mowy o żadnym błędzie. Cały budynek obejmowany jest długoletnią gwarancją. Można mieć pewność, że w przypadku wystąpienia jakichkolwiek usterek firma weźmie za to odpowiedzialność i naprawi je we własnym zakresie. Domy z prefabrykatów są wznoszone przez fachowców, doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników specjalizujących się w danej technologii. Nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów związanych z zatrudnieniem inspektora nadzoru, bo jest on zbędny. Znika też ryzyko kradzieży narzędzi i materiałów budowlanych. Kolejną zaletą będzie porządek na placu budowy, bo wszystkie wykonywane prace są czyste.W przypadku domów modułowych można mówić o niepowtarzalnym stylu i gwarancji jakości. Możliwe jest zamówienie wykończonego już domu, gotowego do wprowadzenia się. Dom modułowy może zostać wzniesiony o każdej porze roku, nie trzeba przejmować się zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

dom modułowy całoroczny

Dom modułowy cena za projekt i budowę

W przypadku domów modułowych o powierzchni 35 m2 nie trzeba nawet mieć pozwolenia na budowę, wystarczy dokonać zgłoszenia w urzędzie gminy. Można wobec tego oszczędzić nie tylko czas, ale też pieniądze, bo zbędny będzie kierownik budowy i księga. Można też pozwolić sobie na większy dom modułowy 100m2, czyli z czterema osobnymi pokojami, salonem z otwartą kuchnią. Możliwe jest stworzenie z prefabrykatów jeszcze większych konstrukcji, ale zajmują się tym wyspecjalizowane firmy. Warto od razu zaznaczyć, że koszt wzniesienia domu modułowego jest zdecydowanie niższy niż obiektu wybudowanego w tradycyjny sposób. Do całkowitych kosztów oczywiście zalicza się nie tylko projekt domu i wybudowanie go, ale też zakup działki. W zależności od wielkości budynku, jego kształtu i zastosowanych rozwiązań technologicznych, cena domu modułowego będzie inna. Do najtańszych technologii zalicza się konstrukcje szkieletowe. Średnio za wybudowanie metra kwadratowego płaci się 800 złotych, a z położeniem fundamentów koszt wzrośnie do 1400 złotych. W cenę projektu domu modułowego wliczona jest już stolarka okienna drzwiowa, elewacja, niezbędne instalacje, pokrycie dachowe. Trzeba też pamiętać o kosztach związanych z ogrzewaniem domu modułowego całorocznego. Najtańszym rozwiązaniem będzie wybór styropianu, droższa jest wełna mineralna, a najdroższa pianka poliuretanowa. Dom modułowy o powierzchni 140 m2 można kupić już za niewiele ponad 430 tysięcy złotych. W tej cenie można liczyć na salon połączony z otwartą kuchnią, łazienkę i dodatkowy pokój na parterze oraz na sypialnię, garderobę, łazienkę i dwie dodatkowe sypialnie na piętrze. Dom modułowy o powierzchni około 100 m2 to koszt rzędu niewiele ponad 300 tysięcy złotych. Zobacz także: https://pajo.pl/ocieplenie-stropu-rodzaje-ocieplen/