pajo.pl

pajo.pl – budownictwo, dom, ogród

Dom

Drzwi ukryte – zalety drzwi zlicowanych ze ścianą

Popularność drzwi ukrytych stale rośnie. I nic w tym dziwnego – takie rozwiązanie doskonale prezentuje się w nowoczesnych aranżacjach. Dzięki nim możemy optycznie powiększyć dostępną przestrzeń, nie robiąc tak naprawdę zbyt wiele. Zainteresowały Cię drzwi zlicowane ze ścianą? W takim razie dowiedz się kilku najważniejszych informacji o tym rozwiązaniu!

Czym są drzwi ukryte?

W przypadku tradycyjnych drzwi jedna strona skrzydła pojawia się na zewnętrznej stronie ościeżnicy. Drzwi zlicowane ze ścianą mają zupełnie inną konstrukcję. Zawiasy tych drzwi są zintegrowane ze skrzydłem i ościeżnicą. W praktyce oznacza to, że skrzydło drzwiowe drzwi ukrytych możemy otworzyć pod kątem 180 stopni. Ościeżnica drzwi ukrytych jest pokryta tynkiem – nie jest widoczna ani ona, ani zawiasy. Taka konstrukcja sprawia, że drzwi zlicowane ze ścianą pozwalają uzyskać niezwykle estetyczny efekt. Jakie zalety drzwi ukrytych możemy dostrzec w codziennym życiu?

Drzwi zlicowane ze ścianą – zalety

Wiele osób decyduje się na drzwi ukryte po to, by stworzyć minimalistyczną przestrzeń. Zlicowane drzwi w kolorze odpowiadającym barwie ściany, są niemal niewidoczne, co pozwala uzyskać jednolitą powierzchnię ściany. Taki zabieg optycznie powiększa przestrzeń, co w szczególności docenią właściciele niewielkich metraży.

 

Jeśli planujemy w swoim mieszkaniu drzwi zlicowane ze ścianą, musimy o nich pamiętać z wyprzedzeniem. Choć ten typ drzwi sprawdzi się do większości ścian działowych i nośnych, niezbędne będzie ich odpowiednie przygotowanie. Na montaż drzwi ukrytych należy więc zdecydować się najlepiej podczas remontu. Niezbędne jest bowiem dopasowanie do nich otworu drzwiowego. Jeśli nie zrobimy tego z wyprzedzeniem, montaż drzwi ukrytych będzie możliwy tylko po uprzednim kuciu ściany.

Do jakich pomieszczeń drzwi zlicowane ze ścianą?

Drzwi zlicowane ze ścianą doskonale wkomponują się w monochromatyczne pomieszczenia. Jeśli jesteś miłośnikiem minimalizmu, jest to rozwiązanie wręcz stworzone z myślą o Tobie. Nie oznacza to, że nie sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych w innym stylu. Tak naprawdę styl w najmniejszym stopniu nas nie ogranicza. Możliwość otwierania drzwi pod kątem 180 stopni to funkcjonalność, którą doceni wiele osób. Sprawdzi się idealnie na większym metrażu, gdy dysponujemy dużą przestrzenią, tak by dowolnie je otwierać. Jest to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych drzwi, które znacznie bardziej rzucają się w oczy przez widoczną ościeżnicę i zawiasy.