pajo.pl

pajo.pl – budownictwo, dom, ogród

Fototapety geometryczne
Dom

Fototapety geometryczne – rozmiar pomieszczenia ma znaczenie

Geometria na ścianie stanowi obecnie jeden z najgorętszych trendów wnętrzarskich, z jakim przyszło nam się zmierzyć. Dopasowany do panującej w pomieszczeniu stylistyki wzór optycznie je powiększy, a to zaś przełoży się na oryginalny efekt. Kiedy warto zdecydować się na fototapety geometryczne oraz jakich błędów unikać? Sprawdźcie nasze wskazówki!

Dlaczego warto wybrać fototapety geometryczne?

Oryginalne ozdoby ścienne ponownie powróciły do łask i nie zapowiada się, aby miało to ulec jakimkolwiek przeobrażeniom. Na całe szczęście! Dzisiaj mało kto wyobraża sobie pozostawić puste ściany i nie sposób się temu dziwić. Fototapety geometryczne to prawdopodobnie najbardziej zjawiskowe rozwiązanie, które odbiło się głośnym echem wśród nawet najbardziej wymagających dekoratorów wnętrz. Odpowiednio dobrana dekoracja na ścianę w zaledwie kilka chwil pozwoli wam uzyskać efekt wręcz nie do podrobienia i zachwycić wszystkich domowników. Nie ukrywamy jednak, że w tym wypadku znajomość podstawowych reguł wnętrzarskich i umiejętność dopasowania grafiki do stylu, w jakim zostało zaaranżowane pomieszczenie, jest naprawdę cenna. Źle dobrany motyw fototapety zaburzy dotychczasową stylistykę, sprawiając przy tym, że wnętrze stanie się przytłoczone, a spędzanie w nim czasu przestanie wam sprawiać przyjemność. Pojawia się jednak myśl… Jaki wzór fototapety wybrać, aby uzyskać wymarzony efekt?

Fototapeta geometryczna – jaki motyw?

Aranżacja wnętrza to nie lada wyzwanie. Czekać na was będzie multum mniejszych bądź większych decyzji do podjęcia, które będą miały wpływ na finalny rezultat. Jedną z nich jest właśnie wybór odpowiedniego motywu, który zaprezentuje się świetnie bez obawy o zaburzenie dotychczasowej aranżacji. Fototapety geometryczne – choć cieszą się ogromną popularnością, mogą przysporzyć sporo trudności. Są niebywale ciekawe i zjawiskowe! Niemniej jednak wcale nie tak trudno uzyskać efekt daleki od pożądanego, zwłaszcza jeżeli w pomieszczeniu panuje prawdziwy misz-masz. Wówczas geometria na ścianie może nie zdać egzaminu. Kto w szczególności powinien zdecydować się na geometryczne fototapety? Przede wszystkim miłośnicy oryginalnych, a zarazem nowoczesnych rozwiązań. Geometryczny motyw na ścianie idealnie wkomponuje się w minimalistyczne wnętrze przełamane nutą ekstrawagancji. Beże i szarości wręcz proszą się o geometrię, która już na stałe zagościła w naszych domach. Niestety wciąż tak wiele osób popełnia ten sam podstawowy błąd, co sprawia, iż efekt ostateczny pozostawia wiele do życzenia. Warto bowiem pamiętać, że fototapeta geometryczna z reguły stanowi element dominujący. Najczęściej jest wybierana do pomieszczeń zaaranżowanych w stylu nowoczesnym, w których dominuje biel. Ogólny wystrój ma duże znaczenie w tym wypadku. O czym należy pamiętać, wybierając fototapety geometryczne?

Geometryczne fototapety – tych błędów unikaj

Wyjątkowe fototapety ścienne to sprawdzony sposób na szybką i tanią metamorfozę wnętrza. Niestety brak znajomość zasad wnętrzarskich nie ułatwia tego zadania, a to często skutkuje tym, że wystrój pomieszczenia zostaje całkowicie zaburzony. Stojąc przed wyzwaniem, jakim jest wybór fototapety w geometryczny wzór, zwróćcie szczególną uwagę na metraż pokoju. Geometria może się nie sprawdzić w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. Jeżeli jednak zdecydujecie się na to rozwiązanie, wówczas nie pozostanie wam nic innego, jak postawić na jasny i delikatny motyw. Geometryczne dekoracje ścienne to natomiast idealny wybór w przypadku dużych i przestronnych pomieszczeń. Wybrana ozdoba umieszczona na pojedynczej ścianie to gwarancja niepowtarzalnego rezultatu. Możecie umieścić ją za łóżkiem czy telewizorem i cieszyć się zaaranżowanym na nowo pomieszczeniem. 

Jak widzicie, metraż pomieszczenia nie pozostaje bez znaczenia i temu zaprzeczyć nie możemy. To jednak uważajcie, by wszechobecne romby i trójkąty nie przytłoczyły pokoju. Wasza nowa ozdoba ścienna może śmiało odgrywać główną rolę lub zostać umieszczona jako tło, o ile doskonale wiecie, jak to zrobić prawidłowo.