pajo.pl

pajo.pl – budownictwo, dom, ogród

Jakie firanki warto mieć w salonie?
Dom

Jakie firanki warto mieć w salonie?

Trendy wnętrzarskie wciąż ulegają przemianom, doraźne ozdoby z biegiem czasu tracą na estetyce, natomiast ich miejsce zdobywają inne – w poszczególnym czasie będące „na czasie”. Uczucie stylistyki się zmienia, niejednokrotnie w przypływie „wnętrzarskiego uniesienia” dokonujemy zmian własnych wnętrz. Niewłaściwie dopasowane firany mogą zaszkodzić i zniszczyć całą kompozycję pomieszczenia. Gdy natomiast są one dostosowane nie jedynie do estetyki, jednak również wielkości pomieszczenia staną się jego tradycyjnym wykończeniem i dadzą szereg zalet.

Popularne firany do salonu i pokoju dziecka – firany w ciepłych barwach

W przeciwieństwie do grubych zasłon blokujących promieniowanie słoneczne docierające do wnętrza półprzezroczyste firanki do pokoju dziecięcego własną lekkością oraz zwiewnością dodają pomieszczeniu finezji oraz elastyczności. Gołe okno pozbawione wszelkiej zasłony nie wygląda ładnie, więc tak istotne jest dobre wybranie firanek, jakie dobrze udekorują każdy salon, kuchnię bądź sypialnię. Dzięki dużej różnorodności dostępnych odcieni, produktów i rozmiarów gotowych produktów, każdy z pewnością wybierze firany, jakie doskonale wkomponują się w styl pomieszczenia.

Firany do salonu

Dobór dobrych firanek do salonu nie jest zadaniem całkiem prostym. Należałoby zaznajomić się z kilkoma regułami, jakie wywołają, iż we własnym pomieszczeniu uzyskasz dobry rezultat! Nie starczy dobrać pięknych dzianin lub modnych odcieni. Firany do salonu powinny jak najbardziej pasować do pomieszczenia. Jednolite gładkie firany, jakie sięgać będą do samej ziemi nadadzą pomieszczeniu estetyki. Jeżeli kończyć się będą na wielkości podokiennika dobrze wprowadzą się do minimalistycznych pomieszczeń oraz będą zdecydowanie bardziej efektywne.

Kuchnia z niewielkim oknem

Niewielkie okno w kuchni nie daje tak mnóstwo możliwości, jak wielkie. Przede wszystkim należałoby pamiętać, iż okno to źródło oświetlenia słonecznego oraz w wypadku małego okna należy tak wybrać firany, aby tego oświetlenia wpadało jak najwięcej. Jeżeli idzie o barwę, to wbrew pozorom ciemne firanki do kuchni nie odcinają zupełnie dopływu oświetlenia, jednak dla lepszego rezultatu optycznego lepiej zawiesić firanę białą czy w kolorze beżu.

Rzecz ważna – dobry rozmiar

Wszystkie plany aranżacyjne spełzną na niczym, jeżeli upatrzone firany oraz zasłony nie będą dostosowane do długości oraz szerokości okien i rozmiarów karniszy. W wypadku tekstyliów okiennych, przeważnie mamy do czynienia z trzema rodzajami długości – krótką (do podokiennika), trochę dłużą (poniżej linii podokiennika) oraz długą (do posadzki). Przy najdłuższych firankach, winien być zachowany bezpieczny odstęp od ziemi (ok. 1,5-2 centymetry), co pozwoli na utrzymanie ich fasonu.