pajo.pl

pajo.pl – budownictwo, dom, ogród

Dom

Jakie wybrać meble do jasnej kuchni?

Kuchnia to serce każdego domu. jeśli jest ona urządzona w jasnych kolorach, to wówczas posiada wiele zalet. Wnętrza w których dominują jasne kolory zawsze prezentują się bardzo nowocześnie, elegancko oraz przytulnie. Urządzenie kuchni w takiej tonacji to bardzo dobry pomysł, a zwłaszcza wówczas, gdy posiada ona niezbyt duży metraż. Wówczas to można ją optycznie nieco powiększyć i sprawić, że będzie ona prezentowała w ciekawy sposób.

Jasna kuchnia a jej istotne zalety

Pomalowanie w kuchni ścian na jasne kolory, założenie jasnej podłogi oraz połączenie jej z jasnymi meblami daje niesamowity efekt wizualny. Obecnie takie wykończenie przestrzeni kuchennej jest bardzo modne. Taka aranżacja zawsze wizualnie powiększa pomieszczenie, czyniąc je bardziej nasłonecznionym oraz przytulnym.

Istotnym elementem każdej kuchni są meble. Te same modele, ale w innych kolorach mogą dać zupełnie inny efekt końcowy. Jeśli są one jasne, to wówczas pomieszczenie wygląda na większe oraz lżejsze. Gdy kuchnia jest mała warto postawić na błyszczące fronty, które zadziałają jak lustro, odbiją światło i jeszcze bardziej rozjaśnią wnętrze.

Bardzo dobrym wyborem są meble AKORD, które to są wykonywane z solidnych materiałów. Potrafią one w wyjątkowy sposób przyozdobić każde kuchenne wnętrze. Meble te dają spore możliwości aranżacyjne. S gdy zostaną one dopełnione stylowymi dodatkami, także w jasnym kolorze, to wówczas pomieszczenie zyskuje niesamowity charakter.

Jasna kuchnia –ciekawe pomysły na aranżację

Istnieje mnóstwo możliwości aranżacyjnych kuchni w jasnej tonacji. Ciekawym dopełnieniem są takiej przestrzeni są nie tylko białe meble, lecz także w kolorze naturalnego drewna. Tworzywo to bowiem doskonale komponuje się z każdym kolorem. Jasna kuchnia z drewnianym blatem to proste, ponadczasowe oraz bardzo trafne połączenie.

Sprawdzonym pomysłem jest także umieszczenie w kuchni o jasnych ścianach i podłodze mebli w dwóch kolorach. Najlepiej jeśli stojące szafki będą ciemne, a wiszące jasne. Jeśli są one w harmonizujących się ze sobą kolorach, to wówczas są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich miłośników kontrastów oraz wyrazistych zestawień.

Dziś bardzo popularne są także kuchnie urządzone w stylu glamour. Do takiej kuchni warto wybrać meble z błyszczącymi dodatkami w kolorze złota lub srebra. A całość warto dopełnić zasłonkami ze złotym lub srebrnym przeszyciem oraz oświetleniem w postaci eleganckiego żyrandolu. W każdej gustownie urządzonej kuchni można w przyjemnej atmosferze przygotowywać posiłki dla całej rodziny.