pajo.pl

pajo.pl – budownictwo, dom, ogród

elki betonowe
Dom

Kupujemy elki betonowe – o czym należy pamiętać?

Elki betonowe znalazły szerokie zastosowanie w wielu różnych branżach. Z powodzeniem sprawdzają się w budownictwie przemysłowym, lądowym, czy nawet przemysłowych. Aby jednak dobrze sprawdziły się w powierzonych im zadaniach, trzeba pamiętać o kilku aspektach. Jakich dokładnie? O czym powinniśmy pamiętać, gdy będziemy chcieli nabyć elki betonowe? Odpowiadamy!

Sięgamy tylko po solidne elki betonowe

Wielu z nas wychodzi z założenia, że wszystkie elki betonowe, które pojawiają się na rynku, są takie same. Jednak wystarczy poświęcić trochę więcej czasu na zrobienie małego porównania, by zauważyć, że na rynku pojawiają się prefabrykaty o różnej jakości. Niektóre z nich to solidne i trwałe rozwiązania, które będą w stanie poradzić sobie ze wszystkim zadaniami, w tym również tymi bardziej wymagającymi.

Niestety w ofertach pojawiają się również elki betonowe o gorszej jakości. Choć ich cena może być dość kusząca, to niestety musimy wiedzieć, że nie można doszukiwać się w nich cech z prefabrykatów z wyższej półki. Jeśli zatem nie chcemy narażać bezpieczeństwa całej konstrukcji, to lepiej mieć to na uwadze i zawsze rozważniej wybierać, po które elki betonowe sięgniemy. Wiadomo, że najlepszym wyborem zawsze będą solidne rozwiązania i to właśnie na nich warto się skupić.

Pamiętamy o dostosowaniu klasy obciążenia elek betonowych

Co więcej, wybierając elki betonowe, zawsze powinniśmy mieć na uwadze klasę obciążenia. Ogólnie jest ich 5, ale każda jest w stanie sprawdzić się w zupełnie innych zadaniach. Przykładowo ściany oporowe typu L z oznaczenie kasy obciążenia 1-2 idealnie sprawdzają się jako podpory dla jezdni przy ruchu kołowym o natężeniu 5 kN/m2, czy wsparciu oporowym teremu nachylonego do 30 stopni. Jeśli chodzi o elki betonowe w klasie 4 i 4a to mamy do czynienia z rozwiązaniami, które sprawdzą się w utrzymaniu powierzchni, która jest obciążona ruchem kołowym o natężeniu 16,7 kN/m2.

Elki betonowe zamawiamy wyłącznie profesjonalnego dystrybutora

To jednak nie wszystko, ponieważ powinniśmy też zwracać większą uwagę na to, gdzie planujemy złożyć zamówienie na interesujące nas produkty. Na pewno nie będziemy mieli powodów do narzekań, gdy wybór padnie na profesjonalnego dystrybutora, ponieważ to właśnie on kładzie nacisk na najwyższą jakość obsługi, czy produktów. Jeśli zatem postanowimy u niego zamówić elki betonowe, to możemy być pewni, że trafią do nas nie tylko solidne rozwiązania, ale również będą na nas czekać w przystępnych cenach.