pajo.pl

pajo.pl – budownictwo, dom, ogród

jak zaprezentować najlepszą wersję siebie
Zakupy

Męska ślubna odsłona, czyli jak zaprezentować najlepszą wersję siebie

Ślub to dla wielu osób najważniejsze wydarzenie w życiu. Jeśli właśnie się do niego przygotowujesz, to powinieneś zrobić coś więcej niż kupić dobrze skrojony garnitur czy też smoking, bo w czasie ślubu powinieneś zaprezentować najlepszą wersję siebie. Oczywiście to panna młoda tego dnia ma najbardziej błyszczeć, ale Ty musisz zrobić wszystko, by pasować do niej stylizacją nie jak przysłowiowy kwiatek do kożucha. O czym zatem powinieneś pamiętać?

Przed ślubem zadbaj o fryzurę i zaopatrz się w prestyler oraz pomadę do włosów

Nasza pierwsza porada jest oczywiście dla mężczyzn, którzy mają jeszcze pełną fryzurę, a nie fryzurę na Kojaka. Oczywiście w tej ostatniej nie ma nic złego i od razu możemy doradzić, że w takim przypadku warto zapuścić pasujący do kształtu twarzy zarost, a ponadto zadbać, by skóra na głowie była idealnie gładka i pozbawiona podrażnień. Jeśli Twoje włosy wyraźnie się przerzedzają, tak, że ani quiff ani undercut nie pomoże, to lepiej po prostu zgolić włosy. Jednak jeśli masz zakola, ale na środku jeszcze dość gęste włosy, to zapuść je. Boki fryzjer dokładnie wygoli, czy wytrymeruje i powstanie twarzowa fryzura. Gdy włosy masz gęste, proste albo kręcone, to na głowie możesz zafundować sobie wszystko, oczywiście w granicach rozsądku, bo jednak undercut lepiej na ślub zaczesać nić stawiać czub w stylu punk. Na pewno cięcie jest ważne, ale jeśli w dniu ślubu Twoich włosów i brody nie układa barber, to musisz zaopatrzyć się w kosmetyki do układania włosów. Stylizacja męskich włosów prestylerem jest w tym momencie absolutnym must have, bo zapewnia trwałość fryzury na cały dzień, zarówno ślub, jak i wesele. Prestyler nawilży Twoje włosy i sprawi, że będą bardziej podatne na układanie. Postaw na pomadę wodną, która jest łatwiejsza do stosowania od tej woskowej. Możesz wybrać wersję matową lub z połyskiem – według uznania.

Garnitur garniturowi nierówny, czyli co zrobić, aby leżał jak ulał?

Fryzura jest ważna w czasie uroczystości, ale zwraca na siebie uwagę także garnitur. Jeśli jest źle skrojony i zaburza proporcje sylwetki, to nie czujesz się ani komfortowo, ani też dobrze się nie prezentujesz. Zatem na co należy zwrócić uwagę? Przy masywnej sylwetce sprawdzą się szersze klapy marynarki, a także nogawki spodni zwężane poniżej kolan. Koszula powinna mieć niższą stójkę, a kołnierzyk dłuższe wyłogi. W przypadku atletycznej sylwetki należy unikać wypełnienia ramion w marynarce, a także krzykliwych wzorów i kolorów. Sprawdzą się spodnie o regularnej szerokości lub zwężane ku dołowi. W tym przypadku klapy także powinny być szersze, aby nie zaburzyć proporcji sylwetki. W przypadku szczupłych, wysokich mężczyzn klapy marynarki powinny być regularnej szerokości, sprawdzi się marynarka o kroju taliowanym. Taki model będzie odpowiedni również dla mężczyzn z lekkim brzuszkiem, bo odpowiednio dopasowany rozmiar może wyszczuplić optycznie. Jeśli wybierasz smoking, możesz wybrać też pas, który także wyszczupla optycznie. Niscy mężczyźni nie powinni wybierać marynarek o przedłużanym kroju, aby nie zaburzyć proporcji sylwetki. Ważne są w tym przypadku także spodnie, które nie mogą być za szerokie. Najlepiej sprawdzi się model zwężany.

Muszka czy krawat – co wybrać na ślub i jak dobrać do tego akcesorium poszetkę?

Wybór pomiędzy muszą i krawatem jest często trudny. Na pewno tę pierwszą zdecydowanie należy wybrać do smokingu. Najlepiej do muszki prezentuje się kołnierzyk łamany i taki wybierany jest do fraka. Natomiast w przypadku smokingu lub garnituru można wybrać też włoski lub półwłoski. Koszule z kołnierzykiem włoskim sprawdzą się także świetnie do klasycznych krawatów. Jeśli wybierasz garnitur, możesz postawić na krawat. Gdy jesteś masywniejszej budowy, to nie wybieraj śledzika, tylko klasyczną szerokość. Poszetka może kontrastować z kolorem garnituru, jednak do ślubnego granatowego lub czarnego, najlepiej będzie wyglądać biała poszetka. Powinna być złożona w prostokąt.

Buty i dodatki, czyli wyglądaj stylowo od stóp do głów

Na koniec zajmiemy się butami i dodatkami. Jeśli jesteś niższego wzrostu nie wybieraj eleganckich butów z długim noskiem, postaw na ten regularnej długości. Dobieraj buty kolorystycznie do paska, pamiętaj by również Twój zegarek pasował do jednego i drugiego, gdyż wszystkie dodatki powinny w tym przypadku ze sobą współgrać. Niezależnie czy twój garnitur ślubny jest czarny, granatowy czy może bordowy, najbezpieczniejszym wyborem i najbardziej eleganckim będą czarne buty.

Na swoim ślubie powinieneś wyglądać elegancko. Pamiętaj, że tak samo jak garnitur, ważny jest odpowiedni dobór butów i fryzury, bowiem wszystko musi do siebie pasować. Prestyler zapewni Ci trwałość fryzury na cały, długi dzień.