pajo.pl

pajo.pl – budownictwo, dom, ogród

z blondu na brąz
Lifestyle

Metamorfoza z blondu na brąz. Jak wybrać farbę do włosów brąz i uzyskać piękny efekt koloryzacji?

Znudził Ci się dotychczasowy, jasny kolor i myślisz o przyciemnieniu włosów na brąz? Oto kilka propozycji domowej koloryzacji na brąz, która Cię nie zawiedzie. Możesz wybrać farbę półtrwałą, która pozwala zmienić włosy o jeden-dwa tony i przygotuje Cię stopniowo do zmiany. Lub wybrać koloryzację trwałą, która trwale zmienia kolor włosów. Jak zafarbować włosy na brąz i cieszyć się z nowego koloru jak najdłużej?

Farby do włosów brąz – koloryzacja półtrwała

Farby semipermanentne, niekiedy zwane też tonerami, czasowo zmieniają kolor włosów. Wypłukują się po około 25-28 myciach. Ich zaletą jest to, że gdy włosy odrastają, granice między naturalnym kolorem a odrostami są mało widoczne. Idealnie nadają się, gdy masz ciemny blond i chcesz uzyskać na włosach jasny brąz. Pogłębiają naturalny kolor i podkręcają blask. Niestety będą niewystarczające, jeśli jesteś jasną blondynką i oczekujesz diametralnej zmiany na brąz podczas koloryzacji. Mogą też nie pokrywać siwych włosów.

Farby do włosów brąz – koloryzacja trwała

Jeśli chcesz z jasnej blondynki przemienić się w brązowowłosą piękność, sięgnij po farby do koloryzacji trwałej. Pigmenty takich środków wnikają głęboko w strukturę włosów. Nie wypłukują się, więc kolor pozostanie na głowie. Gdy włosy odrastają, powstają jednak widoczne odrosty. Trwała farba do włosów brąz ma tę zaletę, że pokrywa siwe włosy i za jednym podejściem pozwala na śmiałą metamorfozę. Jeśli zależy Ci na jak najbardziej naturalnym składzie farby, wybierz produkty, które zawierają olejki. Niektóre farby mają ich aż 60%.

Zwróć też uwagę na numerację farby – od niej zależy chłodny lub ciepły efekt

Na opakowaniach farb do włosów brąz znajdują się różne numeracje. Jasny brąz jest oznaczony 5 z przodu, brąz 4, ciemny brąz 3, a bardzo ciemny brąz 2. Jeśli zależy Ci na stopniowym przyciemnianiu włosów z każdą kolejną koloryzacją, na początek możesz wybrać też ciemny blond z numerem 6 na początku.

Co oznaczają cyfry po przecinku lub myślniku? Są to określenia refleksów i rodzaje pigmentów. 1 i 2 tworzy na włosach chłodniejszą poświatę w odcieniu popielatym lub opalizującym. 3 to refleks złoty, więc taka farba będzie dawała ciepły odcień. Natomiast farby z 4, 5 i 6 po kropce mogą dawać rudawe refleksy.

Jak przygotować włosy do koloryzacji na brąz?

Korzyści z farbowanie mocno nieświeżych włosów to mit. Składniki farby mogą mieć problem z przedostania się przez mocno przetłuszczoną warstwę. Umyj włosy dzień, dwa dni przed farbowaniem (nie ma potrzeby mycia włosów w tym samym dniu). Nie używaj masek w ostatnim myciu, aby nie domykać zbyt mocno łuski włosa. Nie stosuj też odżywek z silikonami, lakierów i produktów stylizacyjnych po ostatnim myciu.

Pielęgnacja włosów brąz po farbowaniu

Aby świeży kolor na głowie nie tracił szybko intensywności, stosuj produkty przeznaczone do włosów farbowanych. Bezpośrednio po koloryzacji dobrze jest sięgnąć po odżywkę zakwaszającą, która obniża pH i domyka łuskę włosa. Możesz też stosować specjalne szampony i odżywki do włosów brąz. Jak czujesz się w nowym kolorze?

Materiał zewnętrzny