pajo.pl

pajo.pl – budownictwo, dom, ogród

Dom

Pergole tarasowe – rodzaje, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie

Planujesz zakup pergoli tarasowych? W takim razie z pewnością już wiesz, jak wiele możliwości oferuje dzisiejszy rynek. Jak spośród tak szerokiej oferty wybrać idealne pergole na taras, które doskonale spełnią swoje najważniejsze funkcje, a przy tym będą ozdobą Twojego domu? Pierwszym krokiem jest poznanie najpopularniejszych i zarazem najkorzystniejszych rozwiązań. Przedstawiamy 3 rodzaje pergoli tarasowych, które obecnie cieszą się największym zainteresowaniem.

Poznaj wszystkie korzyści pergoli na taras

Zanim przejdziemy do typów pergoli tarasowych, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie, zastanówmy się, jakie tak właściwie funkcje muszą one spełniać.

Pergola na taras ma za zadanie:

  • zapewnić odpowiednie nasłonecznieniem tarasu,
  • ochronić nas przed wiatrem i deszczem,
  • chronić taras i materiały, z którego powstał przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi.

Wszystkie pergole tarasowe, które wymienimy w tym artykule, nie tylko doskonale spełniają powyższe funkcje, ale również są świetnym elementem dekoracyjnym wprowadzającym powiew nowoczesności do budynku.

Pergole na taras z rozsuwanym dachem

Ten typ pergoli tarasowych to propozycja dla osób ceniących sobie pełną kontrolę nad stopniem nasłonecznienia tarasu. Dzięki możliwości otwierania i zamykania dachu w dowolnym momencie możemy zapewnić szczelne zadaszenie w deszczowe dni. Z kolei w gwiaździstą noc możemy otworzyć dach i podziwiać wyjątkowy wygląd. Mechanizm pergoli z rozsuwanym dachem został skonstruowany w taki sposób, by zapewnić 100% szczelności przez długie lata. Jest to o tyle ważne, że wielu z nas traktuje taras jak dodatkową przestrzeń, w której możemy gromadzić sprzęt czy ustawiać meble. By zapewnić im pełną ochronę, a przy tym móc także podziwiać niczym nieprzesłonięte niebo, warto wybrać ten model pergoli na taras.

Pergole na taras z obracanymi lamelami

Pergole lamelowe to propozycja dla osób, które chcą mieć pełną kontrolę nad ilością promieni słonecznych docierających na taras. Pergola lamelowa może chronić nie tylko przed słońcem, ale również deszczem czy śniegiem. To rozwiązanie sprawdza się idealnie nie tylko w nowoczesnym budownictwie, ale również w tradycyjnej architekturze czy nawet w wiejskim otoczeniu. Przy pergoli z obracanymi lamelami możemy sami zdecydować o kolorze lameli, tak by idealnie dopasować je do estetyki swojego domu.

Materiałowe pergole na taras

Materiałowe pergole wbrew pozorom są niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem. Do ich stworzenia producenci wykorzystują najczęściej materiały samoczyszczące. Tego rodzaju pergole na taras są niezwykle uniwersalne – sprawdzą się w każdym typie budownictwa.