pajo.pl

pajo.pl – budownictwo, dom, ogród

salon dodatki
Dom

Top 5 super dodatków, których nie może zabraknąć w Twoim salonie?

Salon jest niewątpliwie ważnym pomieszczeniem, w którego przypadku aranżacja ma szczególne znaczenie. W końcu salon powinien być praktyczny, funkcjonalny, a do tego jeszcze stylowy. Nie od dziś wiadomo, że to dodatki tworzą klimat i sprawiają, że pomieszczenie zyskuje to „coś”. Można więc pokusić się o stwierdzenie, że stanowią one swoistą kropkę nad „i”. Dziś przedstawimy Wam top 5 super dodatków, których nie może zabraknąć w tej przestrzeni.

Top 1: lustro

Lustro kojarzy się z przedmiotem praktycznym. Ale jednak jego rola jest zdecydowanie większa. W końcu może służyć nie tylko do przeglądania się. Może bowiem służyć także jako świetna dekoracja wnętrza. Jeżeli zawiesicie lustro naprzeciwko okna to będzie bardzo dobrze odbijać światło słoneczne, ale też sztuczne i optycznie powiększycie kubaturę pomieszczenia. Oczywiście znaczenie ma tutaj sam rodzaj lustra. Otóż warto wybrać model dekoracyjny, czyli taki w ramie składającej się z małych lusterek. Możecie też postawić na naklejki lustrzane, które mogą tworzyć naprawdę świetną dekorację. Trzeba więc przyznać, że lustro to dekoracja, która w pełni zasługuje na określenie must have.

Top 2: ramki na zdjęcia

Czasami małe rzeczy mają duże znaczenie. Nie inaczej jest w przypadku dekoracji. Jeżeli wybierzecie te funkcjonalne i stylowe, to Wasza aranżacja zyska to coś co sprawia, że przyciągać będzie uwagę. Jednocześnie salon jest też pomieszczeniem, które ma charakter reprezentacyjny. Dlatego też nie można zapominać, że poza funkcjonalnością musi być też stylowy. Ma on robić pierwsze dobre wrażenie. Swoją drogą chyba każdy wie, że w ładnych wnętrzach lepiej się wypoczywa i nawet kawa smakuje jeszcze lepiej. Zatem dekoracje są naprawdę ważne. Kolejnym przykładem dekoracji, której nie może zabraknąć w Waszym salonie jest ramka na zdjęcie. Polecamy taką wykonaną z drewna. Warto tutaj zwrócić uwagę na fakt, że posiada ona widoczne słoje oraz sęki, które tworzą unikalny rysunek drewna, który rzeczywiście zachwyca. Jednak do ramki wcale nie musicie wkładać zdjęcia. Możecie postawić na geometryczny plakat. Jeżeli salon jest stosunkowo duży, to rzeczywiście możecie wykonać nawet całą ścianę w ramkach. Efekt wizualny przerośnie Wasze oczekiwania.

Top 3: lampa stojąca

Lampy wewnętrzne czy lampy zewnętrzne są czymś więcej niż tylko źródłami światła. I one powinny poza swoją funkcjonalnością zapewniać dekoracyjnych charakter. Dlatego w naszym zestawieniu nie mogło też zabraknąć lampy stojącej. Można ją umieścić obok kompletu wypoczynkowego, ale też na tle dużej ściany. W każdym przypadku będzie prezentować się świetnie. Tutaj polecamy Wam model z dekoracyjnym abażurem, którego kolor powinniście dobrać do ściany na zasadzie kontrastu. Skoro to już jasne, to zdradzimy Wam, gdzie możecie kupić lampy do całego domu. Zarówno lampa wisząca, wewnętrzna czy lampa zewnętrzna z iLuve.com to najlepszy wybór. Ceny są naprawdę korzystne, a wybór niezwykle duży. Zatem nie pozostaje nic innego jak odwiedzić stronę sklepu. Na pewno znajdziecie coś, co się Wam spodoba.

Top 4: świecznik

Są takie dekoracje, które można uznać za ponadczasowe, wszak nie wychodzą one z mody, nawet po wielu latach prezentują się naprawdę dobrze. Do nich możemy zaliczyć świeczniki. W tym przypadku polecamy Wam modele chromowane pięcioramienne. Warto do takiego świecznika dobrać długie świeczki i dodać wnętrzu salonu jeszcze więcej elegancji i ponadczasowego charakteru. Świecznik możecie umieścić na stoliku czy też komodzie. I w każdym miejscu będzie przyciągał uwagę.

Top 5: duży wazon

Oczywiście w naszym zestawieniu nie mogło jeszcze zabraknąć dekoracji, która jest kolejnym must have. I tutaj mamy na myśli duży wazon bądź dużą donicę. Oczywiście powinna być ona lustrzana. Będzie dekoracją salonu i to niezależnie w jakim stylu jest urządzony. Do wazonu czy też donicy możecie włożyć kwiaty, albo srebrne gałązki. Trzeba przyznać, że takie dekoracje odmienią nawet nudne wnętrza i dodadzą im niepowtarzalnego charakteru. Również w tym przypadku pamiętajcie, że za dekoracje lepiej zapłacić więcej i kupić produkt wysokiej jakości, ale jednak nie należy przepłacić.