pajo.pl

pajo.pl – budownictwo, dom, ogród

Żaluzje fasadowe
Dom

Żaluzje fasadowe – dlaczego należy korzystać z nich w domach jednorodzinnych?

Każdy właściciel domu jednorodzinnego dąży do tego, aby w swoim domu uzyskać maksymalny komfort termiczny. Tak, aby móc zatrzymać odpowiednią ilość ciepła w okresie jesienno-zimowym, a także nie nagrzewać zbytnio pomieszczeń w okresie letnim. Wśród wielu rozwiązań, które są aktualnie stosowane, wymienić można żaluzje fasadowe. Nowoczesne osłony okienne, które montowane są na zewnątrz pomieszczeń.

Postaw na solidne żaluzje zewnętrzne

Żaluzje fasadowe to tak naprawdę aluminiowe lamele, które składają się w solidne osłony okienne. Ich funkcja podobna jest do tych, które stosowane są wewnątrz pomieszczeń. To za ich pomocą można decydować o tym, jaka ilość promieni słonecznych będzie docierać do wnętrza pomieszczeń.

Wykonane są z materiałów, które odporne są na działanie czynników atmosferycznych. Doskonale radzą sobie z wysokimi temperaturami, jak również tymi ujemnymi. Solidna konstrukcja sprawia, że są również odporne na uszkodzenia mechaniczne. Można ustawiać je pod dowolnym kątem. To doskonała propozycja dla tych osób, którym zależy na ochronie prywatności.

Dobra izolacja termiczna

Każdy inwestor dążący do postawienia budynku chce mieć zapewnioną najlepszą izolacją termiczną wybierając solidne ocieplenie, które może zostać np. wykonane z wełny mineralnej. Wielu jednak zapomina o tym, że duża ilość ciepła ucieka przez okno. W szczególności, jeżeli uwzględni się mostki termiczne, które tworzyć się mogą m.in. na skutek źle wykonane montażu.

Chcąc być pewnym dobrej izolacji termicznej dla całego budynku, należy również uwzględnić okna. To właśnie w tym momencie przydać się mogą żaluzje fasadowe, które można również wykorzystać jako ochronę przed silnymi wiatrami. Chronią one przed zimnej i wilgocią. Zapewnienie optymalnej temperatury w okresie jesienno-zimowym dzięki takim zewnętrznym osłonom okiennym będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Poduszka termiczna – co to takiego?

Mówiąc o tego rodzaju zewnętrznych osłonach okiennych, należy również wspomnieć o poduszce termicznej. Jest to zjawisko, które „widoczne” jest pomiędzy żaluzją fasadową a samym oknem. Owa poduszka to masa powietrza, która hamuje wymianę ciepła. Ma ona istotny wpływ na to, z jaką temperaturą powietrza ma się do czynienia w swoich domach. Decydując się na wybór takich żaluzji, czyni się inwestycję, która będzie w stanie zwrócić się m.in. przez niskie rachunki za ogrzewanie. Osoby chcące zainwestować w żaluzje, mogą wejść na https://sunfas.pl/. Jest to oferta firmy, która pomaga nie tylko wybrać żaluzje, ale również je zamontować.

Materiał zewnętrzny