pajo.pl

pajo.pl – budownictwo, dom, ogród

okap podszafkowy
Zakupy

Cichy okap podszafkowy – wybór

Z całą pewnością można stwierdzić, że okap podszafkowy jest dość przydatnym urządzeniem w każdej kuchni. Dlatego warto dowiedzieć się nieco więcej na temat zakupu tego rodzaju przedmiotów, a także ich odpowiedniego dopasowania do swojej kuchni i szafek, które się w niej znajdują.

Wymiary

Podczas wyboru takiego urządzenia, jak okap podszafkowy, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jego wymiary. Jest to niezwykle istotna kwestia, jeśli chodzi o odpowiednie dopasowanie tego urządzenia do szafki, w której będzie się znajdować. Zazwyczaj szerokość okapów waha się od pięćdziesięciu do sześćdziesięciu centymetrów. Wybór konkretnego modelu powinno się dopasować do szerokości szafki, ponieważ wtedy na pewno uda się go w odpowiedni sposób umieścić.

Emisja hałasu

Kolejnym istotnym aspektem podczas wyboru okapu podszafkowego jest również poziom hałasu, jaki emituje tego rodzaju urządzenie. Im mniejsza emisja hałasu, tym lepiej, ponieważ dany model będzie bardziej cichy podczas pracy. Ma to szczególne znaczenie w salonach z aneksem kuchennym lub kuchniach, które są otwarte na salon. Głośność standardowego okapu waha się pomiędzy 54, a 64 dB. Jednak w obecnych czasach w sprzedaży można również z powodzeniem znaleźć cichsze urządzenia. Warto dokonać wyboru zgodnie ze swoimi preferencjami.

okap

Wydajność

Okap kuchenny podszafkowy powinien mieć również odpowiednią wydajność. Najlepszym rozwiązaniem z całą pewnością będzie wybór urządzenia o stosunkowo wysokim poziomie wydajności. Liczona jest ona w takich jednostkach, jak m3/h i oznacza szybkość oczyszczania powietrza w danym pomieszczeniu przez okap. Wydajność urządzenia powinna być również w odpowiedni sposób dopasowana do wielkości danego wnętrza, co jest niezwykle istotne.

Klasa efektywności energetycznej

Okapy podszafkowe różnią się między sobą także klasą efektywności energetycznej, co może mieć dość duże znaczenie podczas ich wyboru. To właśnie od klasy efektywności energetycznej zależna jest ekonomiczność dokonanego wyboru, a także koszty użytkowania danego okapu w późniejszym czasie. Okapy to urządzenia, które podczas pracy zużywają stosunkowo sporą ilość energii. Jednak zazwyczaj użytkuje się je dość krótko, dlatego nie ponosi się za ich działanie zbyt dużych kosztów. Warto zobaczyć: https://pajo.pl/dodatki-do-kuchni-pomysly-i-inspiracje/

Gwarancja

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć bardzo zróżnicowane modele okapów. Wśród nich wymienia się na przykład okap podszafkowy teleskopowy. Podczas zakupu tego rodzaju urządzeń warto również sprawdzić producenta, aby być pewnym wysokiej jakości dokonanego wyboru. Istotnym aspektem zakupu okapu jest również długość gwarancji producenta. Najlepiej zdecydować się na wybór modelu, który będzie miał co najmniej dwuletnią gwarancję.

kuchnia okap kuchenny

Wygląd

Okapy podszafkowe to urządzenia, które charakteryzują się również dość zróżnicowanym wyglądem. Do wyboru są różne warianty kolorystyczne, a także wzornicze. Warto je dopasować do pozostałych elementów wyposażenia danego wnętrza, a także swoich indywidualnych preferencji oraz gustu. Dzięki temu dane urządzenie na pewno będzie się dobrze prezentować oraz będzie w pełni funkcjonalne podczas swojego działania.

Oświetlenie

Podczas wyboru okapu podszafkowego powinno się również zwrócić uwagę na rodzaj oświetlenia, który się w nim znajduje. Oświetlenie w okapach może być bardzo zróżnicowane. Jednak w obecnych czasach najbardziej polecane są żarówki ledowe, ponieważ są najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem pod kątem ich codziennego użytkowania. Jest to stosunkowo tani wybór, dlatego warto się na niego zdecydować.