Prawdziwą rewolucją dla branży budowlanej było powszechne pojawienie się ciężkiego sprzętu. Dzisiaj nie da się bez niego pracować – dotyczy to zarówno pojazdów, jak i u urządzeń stacjonarnych. Nie każda firma budowlana może sobie jednak pozwolić na jego zakup. Maszyny budowlane są drogie, a możliwości finansowe firm ograniczone. Z pomocą przychodzi im jednak wypożyczalnia sprzętu budowlanego.
Jak działają wypożyczalnie sprzętu budowlanego?
W wypożyczalni można skorzystać z krótko- lub długoterminowego najmu sprzętu budowlanego. Oferta jest bardzo szeroka – od niewielkich elektronarzędzi, przez pompy i generatory, aż po pojazdy i ciężki sprzęt budowlany. Nie każda firma może sobie pozwolić na zakup koparki lub walca za kilka milionów złotych, szczególnie do realizacji jednego zlecenia. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego warto rozważyć najem.
Szeroką ofertę sprzętu budowlanego można znaleźć na stronie https://www.jpd.com.pl/. W wypożyczalniach często trzeba wpłacić kaucję lub w inny sposób udowodnić własną wiarygodność i wypłacalność. Renomowana wypożyczalnia zawsze dostarcza sprawny i regularnie serwisowany sprzęt. W przypadku ciężkich maszyn niektóre firmy oferują wynajem wraz z wykwalifikowanym operatorem.
Ciężki sprzęt na każdą okazję
Prace budowlane to bardzo szerokie pojęcie. Może się pod nim kryć wykańczanie mieszkań, ale też budowa tuneli. Niektóre rodzaje prac wymagają bardzo specjalistycznego sprzętu, a jego zakup z myślą o tym jednym działaniu byłby wysoce niepraktyczny. Jak sobie poradzić z taką sytuacją? Sprzęt można wypożyczyć. Nawet jeśli żaden pracownik nie umie go obsługiwać, wypożyczalnie chętnie prowadzą szkolenia z obsługi.
Nieco inaczej ma się sytuacja ze sprzętem, który wymaga specjalistycznych uprawnień, jak chociażby koparki. Wówczas firma wypożyczająca powinna udowodnić, że zatrudnia pracownika, który poradzi sobie z obsługą takiego sprzętu. W sytuacji, gdy nie jest to możliwe, warto zapytać, czy wypożyczalnia oferuje także pomoc operatora.
Korzyści z korzystania z wypożyczalni sprzętu budowlanego
Rozwój firmy budowlanej wymaga sporych nakładów finansowych. Szeroki dostęp do sprzętu sprawia, że firma może podejmować się większych i lepiej płatnych zleceń. Dzięki temu szybciej się rozwija i może pozwolić sobie na pozyskanie własnych maszyn. To także skuteczny sposób na zwiększenie mocy przerobowych. Opóźnienia są jednym z największych problemów branży budowlanej.
Widząc, że czas ustalony w umowie zbliża się do końca, a prace wciąż trwają, można zwiększyć możliwości swoich ekip budowlanych, decydując się na wypożyczenie sprzętu. Sprawia to, że można rzucić do zlecenia więcej ekip, które będą posiadały kompletne wyposażenie lub wsparcie ciężkiego sprzętu, jeśli będzie to konieczne.
Czy wypożyczanie sprzętu budowlanego się opłaca?
Na zleceniu, w którym używa się sprzętu z wypożyczalni, zarobi się zdecydowanie mniej. Koszt w przypadku najmu długoterminowego jest mniejszy, ale wciąż trzeba się z nim liczyć. Czy w takim razie jest to opłacalne? Zdecydowanie tak. Realizacja nowych zleceń to nie tylko pieniądze, ale też doświadczenie i kontakty, które później mogą zaowocować nowymi zadaniami do wykonania na placu budowy.
Firmy posiadające własny sprzęt budowlany mogą zdecydowanie lepiej konkurować ceną z innymi, ale korzystając z wypożyczalni, zyskuje się większą elastyczność. Nie trzeba ograniczać się do tych zleceń, co do których posiada się pewność, że można je zrealizować wyłącznie dzięki posiadanym już maszynom. To znacznie ułatwia prowadzenie firmy.
Materiał zewnętrzny