pajo.pl

pajo.pl – budownictwo, dom, ogród

dekoracje świąteczne diy
Dom

Dekoracje świąteczne DIY – oryginalny pomysł na celebrowanie świąt

Dekoracje świąteczne DIY to wspaniały pomysł na pięknie świąteczne ozdoby. Do ich wykonania potrzebne są produkty, które na co dzień znajdują się w domu oraz takie, które można znaleźć podczas rodzinnych spacerów. Samodzielne wykonanie dekoracji sprawia dużo przyjemności oraz daje wiele stratyfikacji. Pozwala poczuć magię Świąt oraz celebrować wspólnie spędzone chwile. Ponadto, dekoracje świąteczne DIY mogą stanowić fantastyczny prezent dla najbliższych.

Z artykułu dowiesz się:

  • jak własnoręcznie przygotować świąteczne dekoracje
  • co jest potrzebne do dekoracji świątecznych DIY
  • jak stworzyć ekologiczne dekoracje na święta

Zobacz też: https://pajo.pl/jak-wybrac-nietypowe-ozdoby-na-sciane-ktore-ozywia-mieszkanie/

Dekoracje świąteczne DIY

Jak wspominano powyżej, dekoracje świąteczne DIY to dobry pomysł na przyozdobienie domu lub podarunek. Ich wykonanie nie jest pracochłonne oraz nie wymaga dużych nakładów finansowych. Podczas ich tworzenia potrzebna jest jednak odrobina kreatywności i wyobraźni. Dekoracje świąteczne DIY można z powodzeniem wykonywać z użyciem szyszek, gałązek, wstążek, sznurków czy słoików.

dekoracje DIY święta

Gałązki

Znalezione w pobliskim lesie gałązki same w sobie są już niezwykle ozdobne. Można je jednak wzbogacić o drobne akcenty świąteczne utrzymane w jednej tonacji lub w wielu kolorach. W pierwszym przypadku ozdoba przypadnie do gustu wszystkim minimalistom, w drugim – na pewno spodoba się dzieciom. Ozdobami mogą być drobne kokardki wykonane ze sznurka lub wstążki lub tradycyjne niewielkie bombki.

Dekoracje świąteczne DIY – szyszki

Girlanda wykonana z szyszek to kolejny pomysł na piękną świąteczną ozdobę. Szyszki mogą być połączone za pomocą sznurka lub drucika. Z powodzeniem mogą zastąpić typowy łańcuch choinkowy lub też mogą zawisnąć na ścianie. Szyszki połączone za pomocą drucika można dowolnie formować, na przykład w wieniec, który można położyć na świątecznym stole. Kolejną propozycją jest umieszczenie szyszek w słoiku. Taka ozdoba może być wzbogacona o fragmenty mchu i kory. Ponadto, w słoiku można umieścić świeczkę, która wprowadzi magiczny klimat.

Słoiczki

Poza „leśnym” słoiczkiem, naczynie można wykorzystać również w inny sposób. Może być ono na przykład owinięte ozdobnym papierem, sznurkiem lub kawałkami mięsistego materiału. W tym celu wykorzystać można fragmenty starego swetra lub szalika. Słoiczki mogą być wypełnione darami lasu, solą, ziarnami kawy lub orzechami. W każdej z tych odsłon będą prezentować się niezwykle efektownie. Należy również pamiętać o tym, że słoiczki wypełnione ozdobami można zamknąć wieczkiem i odwrócić do góry dnem. W sprzedaży są również specjalne klosze służące do przechowywania jedzenia, lecz ich koszt jest zdecydowanie wyższy niż zwykłego słoika. Ponadto, wykorzystując słoik na przykład po dżemie postępujemy ekologicznie i wpisujemy się w bardzo popularny w ostatnim czasie nurt upcyklingu. Polega on nie tylko na powtórnym wykorzystaniu odpadów, ale również na nadaniu im nowej wartości użytkowej lub estetycznej.

Butelki

Poza słoiczkami w celu wykonania świątecznych ozdób można wykorzystać butelki. Doskonale sprawdzą się w roli świeczników. Butelki mogą być puste lub wypełnione nasionami słonecznika, solą, ziarnami kawy lub mieszanką owocowych herbat.

dekoracje na święta DIY

Dekoracje świąteczne DIY – suszone owoce

Suszone owoce to ozdoby pełne uroku. Mogą być one wykonane z plastrów pomarańczy lub cytryny nabitych goździkami. Zawieszone na choince pełnią rolę oryginalnych bombek.

Jarzębina

Kolor czerwony nieodzownie kojarzy się ze Świętami. W celu przygotowywana ozdób można wykorzystać zebraną wcześniej jarzębinę, zakupić ostrokrzew lub wykorzystać do dekoracji fragmenty czerwonej tasiemki.

Drewniane ozdoby

Bardzo efektownym rozwiązaniem jest stosowanie ozdób wykonanych z drewna. Na rynku dostępne są gotowe kolorowe bombki oraz produkty w naturalnym odcieniu, które można samodzielnie ozdobić zgodnie z własnym gustem. Z kawałków drewna można również wykonać samodzielnie inne przedmioty, w tym śnieżynki lub małe choinki. Wykonywanie takich niewielkich ozdób to wspaniała zabawa dla całej rodziny.

Polecamy: https://pajo.pl/klatka-schodowa-w-domu-jak-ja-urzadzic/