pajo.pl

pajo.pl – budownictwo, dom, ogród

Oświetlenie na posesji
Dom

Oświetlenie na posesji – na jakie lampy warto postawić?

Lampy zastosowane wokół domu, przy basenie, na elewacji, tuż przy ścieżkach ogrodowych, w pobliżu roślin oraz przy drzwiach wejściowych, a także w okolicach garażu spełniają przede wszystkim funkcje praktyczne. Ponadto ich rolą jest dekorowanie przestrzeni zewnętrznej. 

Na rynku znaleźć można różnego rodzaju lampy zewnętrzne. Jakie konstrukcje warto wybrać? Które modele i w jakich miejscach sprawdzą się najlepiej? Podpowiadamy!

Słupki oświetleniowe – praktyczne i eleganckie

Jednym ze sposobów na oświetlenie ścieżek ogrodowych jest zastosowanie słupków oświetleniowych. Tego typu lampy zewnętrzne można znaleźć w ofercie https://lampy.it/. Dużą ich zaletą jest możliwość rozstawienia nie tylko przy wytyczonych ścieżkach. Równie dobrze sprawdzają się ustawione w pobliżu roślin bądź ogrodowych ozdób, które właściciele chcą podkreślić światłem. 

Słupki oświetleniowe należą do niedrogich lamp zewnętrznych, dlatego zastosowanie nawet dużej ich liczby nie powinno nadmiernie obciążyć budżetu przeznaczonego na rozświetlenie zewnętrznej części domu. 

Mowa o lampach, które są bardzo praktyczne. Dostępne zaś w tak wielu stylach, że z powodzeniem można je dopasować do dowolnej aranżacji zewnętrznej. 

Lampy solarne – oszczędne i funkcjonalne

Lampy solarne to niezwykle oszczędny sposób oświetlania posesji. Nie wymagają bowiem stałego dostępu do źródła energii elektrycznej. Działają dzięki promieniom słonecznym! Ładują się za dnia, na świetle, by już o zmierzchu cudownie rozświetlać przestrzenie, w których zostaną ustawione. 

Tutaj również można znaleźć modele, które są nie tylko praktyczne, ale i dekoracyjne, więc wpisują się w charakter dowolnej aranżacji zielonej przestrzeni. 

Jeszcze jeden duży atut lamp solarnych to brak konieczności podłączania do instalacji elektrycznej. Dla użytkowników oznacza to, że mogą ustawić lampy w dowolnym miejscu i w dowolnym momencie. Jeśli zmienią aranżację przydomowej przestrzeni, solarne lampki wystarczy ustawić w nowym miejscu, a nawet dobrać kolejne produkty oświetleniowe tego typu. Pomysłów na aranżację zielonej przestrzeni można szukać na stronie http://pt-wnetrza.pl/

Latarenki – przy drzwiach frontowych

Oświetlenie, o którym trzeba pamiętać, to również to znajdujące się przy drzwiach frontowych. Jest ono niezbędne, by bez problemu znaleźć klucze w torebce czy plecaku i otworzyć nimi drzwi. Tutaj można postawić na oświetlenie w formie wiszących latarenek. Źródło światła zyskuje na osłonie, co jest ważne, ponieważ będzie ono nieustannie narażone na działanie czynników zewnętrznych, w tym warunków atmosferycznych. Tego typu lampy są poza tym dekoracyjne. 

Na rynku dostępnych jest wiele konstrukcji lamp zewnętrznych. Szukajmy tych, które są praktyczne, należycie spełniają swoje funkcje, a ponadto pasują do aranżacji przydomowych przestrzeni. Z powyższymi wskazówkami uda się znaleźć modele spełniające indywidualne oczekiwania i wymagania użytkowników. Czas na wybór oświetlenia zewnętrznego!