pajo.pl

pajo.pl – budownictwo, dom, ogród

tekstylia
Dom

Podpowiadamy, jakie drobne tekstylia sprawdzą się w roli prezentu

Tekstylia o dekoracyjnym charakterze, to świetny pomysł na prezent. Ich zaletą jest m.in. to, że można je podarować na każdą okazję, a nie tylko na urodziny lub imieniny. Dostępne na rynku tekstylia charakteryzują się też dużą różnorodnością, co z pewnością pomoże w wyborze właściwego upominku.

Tekstylia na każdą okazję

Zaletą dekoracyjnych tekstyliów jest m.in. to, że mają one swój stricte funkcjonalny i aranżacyjny wymiar. Tekstylia ozdobne budują styl wnętrza, wprowadzają do niego kolory, a także dopełniają go, budując w nim określoną atmosferę. Mogą one też sprawdzać się jako funkcjonalne wyposażenie wnętrz. Tak czy inaczej, osoba obdarowująca inną osobę ozdobnymi tekstyliami, nie musi się obawiać, że jej upominek zostanie na kilka lat odłożony na półkę.

Przykłady tekstylnych upominków, na które warto postawić

  1. Pościel — niezależnie od tego, czy jest ona kwiecista, czy też śnieżnobiała i tak sprawdzi się w roli podarku. Ważne, aby była bawełniana, a przez to miękka i przyjemna w dotyku. Przed zakupem pościeli warto zapoznać się z rozmiarem kołder i poduszek. Opcjonalnie można też zaproponować pościel wraz z kołdrą i poduszkami, ale jest to prezent na specjalną okazję!
  2. Serwetki — sprawdzą się niezależnie od tego, czy pokój osoby obdarowanej jest stylizowany klasycznie, czy też nowocześnie. Serwetki będą idealnym rozwiązaniem dekoracyjnym dla stołów, regałów, szaf i innych, w miarę dużych, płaskich powierzchni.
  3. Obrus — to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie (zwłaszcza w jadalni lub salonie) pełną harmonię. Pod względem stylistycznym obrusy występują w różnych kompozycjach. Jeśli obrus ma być podarkiem, to najlepiej zainwestować w „bezpieczną”biel.
  4. Narzuta na łóżko — to świetny sposób na gustowny i luksusowy prezent. Jej zaletą jest to, że można ją kupić w wielu różnych wariantach kolorystycznych. Narzuty są miękkie, przyjemne w dotyku i wyglądają bardzo estetycznie. Przed wyborem właściwej narzuty, warto zrobić „rekonesans”w sypialni, aby dobrać produkt odpowiedni do koloru ścian. Pięknie prezentujące się narzuty można znaleźć np. w sklepie Indelo – https://www.indelo.pl/.
  5. Dywany — to już klasyka, jeśli chodzi o dekoracyjne tekstylia. Najlepiej prezentują się te, które są miękkie i przyjemne w dotyku. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zakupić cienki, typowy dywanik łazienkowy. Ich stylistyka jest na tyle bogata, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Mówiąc wprost: tekstylia to bardzo wdzięczny pomysł na podarek, aczkolwiek przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na kontekst aranżacyjny, w którego obrębie będą one rozmieszczone.