Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Drewniany domek dla dzieci – jak wybrać najlepszy?

23 września 2021 drewniany domek dla dzieci

Domek ogrodowy dla dzieci to spełnienie marzeń wielu maluchów. Jest to nie tylko zaczarowane miejsce dziecięcych zabaw, ale również piękna ozdoba przydomowego ogrodu. O czym należy pamiętać, wybierając drewniany domek dla dzieci?

Z artykułu dowiesz się:

  • czym kierować się przy wyborze drewnianego domku dla dzieci
  • gdzie postawić domek dla dzieci
  • jakie wady i zalety ma drewniany domek dla dzieci
  • ile kosztuje domek

Zobacz też: Jak wybrać rośliny rosnące wzdłuż ogrodzenia?

Jak wybrać domek drewniany dla dzieci?

Domek ogrodowy dla dzieci to miejsce, gdzie można przeżywać przygody, mieć swoją tają bazę i zapraszać przyjaciół na wspaniałe zabawy. Rodzice, którzy wybierają domek muszą zwrócić uwagę na wiele czynników, by domek przez długi czas mógł dobrze służyć naszym maluchom.

Wybierając drewniany domek dla dzieci, należy sprawdzić czy jest on solidnie wykonany. Bardzo ważna jest jego stabilność, która jest podstawą bezpieczeństwa dzieci. Koniecznie również należy przyjrzeć się czy jest on dobrze wyszlifowany. W przeciwnym razie nasze dziecko jest narażone na drzazgi, które będą wbijały się w małe rączki.

Drewniany domek dla dzieci

Kolejnym, bardzo ważnym elementem, jest dopasowanie domku do wieku dziecka. Ważny jest jego wygląd, ale również rozmiar. Małe dzieci lubią domki bajkowe, starsze chętnie bawią się w domkach, które do złudzenia przypominają prawdziwe domy. Zabawa w dom staje się wyjątkowo realna. Wybierając domek z oknem należy zwrócić uwagę, by w oknie nie znajdowała się szklana szybka, która może łatwo się zbić i zagrozić dziecku. Dużo korzystniejszym wyjściem jest pleksi, które jest trwała i bezpieczna.

Pleksi jest kilkanaście razy bardziej odporna na uderzenia od szkła, a przy tym o połowę lżejsza. Nawet gdyby doszło do pęknięcia plexi, z takiej szyby nie powstaną ostre odłamki, którymi dziecko może się przeciąć. Płyty plexi przezroczyste zamówisz już docięte na odpowiedni wymiar. A jeśli chcesz mieć absolutną pewność, że szyba w oknie się nie stłucze zamów płyty poliwęglanowe na wymiar. To tworzywo sztuczne wyróżnia się udarnością (odpornościa na uderzenia), aż 25 razy większą od standardowej szyby.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wybór drewnianego domku dla dzieci z surowego drewna. Daje to możliwość samodzielnego pomalowania na taki kolor, który najbardziej podoba się naszemu dziecku. Jest to również możliwość świetnej zabawy. Kto powiedział, że to rodzice muszą wykańczać domek? Każde dziecko będzie szczęśliwe, gdy dostanie farby, pędzle i wolną rękę w wyborze barw. Niezapomniana zabawa murowana!

Gdzie ustawić drewniany domek ogrodowy dla dzieci?

Domek ogrodowy dla dzieci to elegancka dekoracja ogrodu. Warto o tym pamiętać wybierając miejsce, w którym domek ma stanąć. Nie trzeba go ukrywać. Może stanąć w wyeksponowanej części ogrodu.

Najważniejsze, przy wyborze miejsca dla domku drewnianego dla dzieci jest zadbanie o bezpieczeństwo maluchów. Domek drewniany dla dzieci musi znajdować się w miejscu, które jest dobrze widoczne przez opiekunów. Nie może stać blisko zbiornika wody, studni czy w sąsiedztwie niebezpiecznych roślin (kujących lub trujących).

Warto również pamiętać, by nie stawiać drewnianego domku ogrodowego dla dzieci pod wysokimi drzewami. Cień spowoduje, że w domku będzie szaro i ponuro. Dużo przyjemniej jest w domku, który jest nagrzany od słońca.

Trzeba również pamiętać, że domek drewniany dla dzieci stojący pod wysokimi drzewami będzie bardziej narażony na wilgoć, co skróci jego żywotność oraz zmusi właścicieli do przeprowadzania częstszych robót konserwacyjnych.

domek dla dzieci

Zalety i wady drewnianych domków dla dzieci?

Drewniany domek dla dzieci jest wyjątkowo estetyczny. Niestety jego wadą jest znacznie wyższa cena niż domku plastikowego. Cena domku drewnianego waha się od 600 złotych nawet do 5 000 złotych. Nie jest to mały koszt.

Koniecznie trzeba pamiętać, że drewniany domek ogrodowy dla dzieci wymaga konserwacji. Po sezonie należy dokładnie przyjrzeć się drewnu i gdy tylko zobaczymy uszkodzenie od razu należy reagować. Starą farbę należy usunąć przy pomocy szlifierki, a następnie pomalować oraz zaimpregnować drewno. Tak zadbany domek przez wiele lat stanie się ozdobą ogrodu i radością dla dzieci.

Drewniany domek dla dzieci to solidna i elegancka konstrukcja. Jego zaletą jest również możliwość rozbudowania. Zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, dodatkowy mostek czy huśtawka to kolejne atrakcje.

Polecamy:

Redakcja pajo.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

niezależność energetyczna
Co można zawiesić w oknach

Co można zawiesić w oknach?

30 września 2024

zakup mieszkania

Jesteś zainteresowany reklamą?

zakup mieszkania