pajo.pl

pajo.pl – budownictwo, dom, ogród

nowoczesny wąski przedpokój
Dom

Pomysły na nowoczesny wąski przedpokój

Wiele osób uważa, że nowoczesne i praktyczne urządzenie wąskiego przedpokoju to spore wyzwanie. Jest w tym trochę prawdy, niemniej jednak da się to zrobić, wykorzystując kilka wskazówek. Nawet niewielką przestrzeń da się urządzić efektownie i praktycznie. stosując przemyślane rozwiązania i sprytne triki. Odpowiedni dobór kolorów, lustrzane powierzchnie, wykorzystanie wnęk – to wszystko sprawi, że nawet w niewielkim i wąskim przedpokoju uda się wygospodarować sporą ilość miejsca. Sprawdź nasz pomysły na nowoczesny wąski przedpokój.

Dowiedz się:

  • jak zaplanować wąski przedpokój
  • jakie dekoracje wybrać do takiego przedpokoju
  • jak optycznie powiększyć wąskie wnętrze

Przeczytaj też: https://pajo.pl/kwiaty-do-salonu-jak-wybrac-odpowiednie/

Wąski przedpokój – jak się do niego zabrać?

Wąski przedpokój jest zazwyczaj problemem ludzi mieszkających w blokach. Zanim przystąpi się do realizacji jego aranżacji, warto dokładnie zaplanować całą przestrzeń. Nowoczesny wąski przedpokój należy podzielić na poszczególne strefy – to jest zaplanować miejsce, w którym zdejmuje się odzież wierzchnią i buty, zaplanować, gdzie zawiśnie lustro oraz wydzielić przestrzeń do przechowywania rzeczy.

Abo nowoczesny wąski przedpokój prezentował się zawsze efektownie, trzeba pilnować, żeby zawsze panował w nim ład. Pozostawione na wierzchu rzeczy niepotrzebnie pomniejszają i tak już niewielką przestrzeń. Dlatego warto zainwestować w meble służące do przechowywania kurtek, butów i innych przedmiotów. W miarę możliwości trzeba starać się, aby na widoku pozostawało jak najmniej rzeczy. Dobrym rozwiązaniem jest zabudowanie jednej ze ścian szafą wnękową. Tego typu mebel nie musi być dużych rozmiarów, by był bardzo pojemny i funkcjonalny. Szafa, która sięga po sam sufit, pomieści wszystko, co niezbędne – dodatkowo, można w niej schować sezonowe rzeczy, które przez większą część roku są niepotrzebne.

Ci, którzy nie chcą inwestować w ciężką szafę, powinni zaopatrzyć się przynajmniej w pojemną szafkę na buty. Może ona być zaopatrzona w praktyczne siedzisko ze skrzynią, w której można umieścić wiele chwilowo niepotrzebnych rzeczy.

przedpokój

Dekoracje w wąskim przedpokoju

Aby wąski przedpokój prezentował się nowocześnie i efektownie, nie wolno zapominać o elementach dekoracyjnych. Trzeba pamiętać o tym, że pomieszczenie to jest wizytówką domu, miejsce które goście widzą jako pierwsze. Co prawda, nie spędza się w nim wiele czasu, niemniej jednak warto zadbać o to, by robił wrażenie. Puste ściany nie są najlepszym pomysłem. Ciekawym rozwiązaniem jest naklejenie na jednej z nich dekoracyjnej fototapety lub powieszenie na niej modnych obecnie obrazków.

Zobacz również: https://pajo.pl/dekoracje-do-pokoju-mlodziezowego-jak-odmienic-wnetrze/

Dodatkowo, w przedpokoju warto zadbać o odpowiednie oświetlenie. Punktowe kinkiety nie tylko podkreślą rozwieszone na ścianach dekoracje, ale również zapewnią miłe, przyjemne dla oka światło. Na niewielkiej szafce można umieścić również niewielką, dekoracyjną lampę zapewniającą przytłumione światło.

Ładny dywanik lub chodnik w wąskim przedpokoju nie tylko doda pomieszczeniu nieco energii, ale również zabezpieczy podłogę przed uszkodzeniami.

wąski przedpokój

Jak optycznie powiększyć przestrzeń?

Nawet najbardziej wąski przedpokój da się optycznie powiększyć przy pomocy kilku prostych sztuczek. Po pierwsze, ciekawym i sprawdzonym rozwiązaniem są lustra, które potrafią zdziałać cuda. Lustrzane fronty w szafie sprawią, że przestrzeń wydaje się szersza i znacznie większa. Powieszenie lustra na ścianie gwarantuje podobny efekt.

Osoby zastanawiające się nad tapetą na ścianie, powinny wybrać taką w poziomie pasy. Poszerzy ona optycznie wąskie pomieszczenie. Warto zadbać o to, by w przedpokoju królowały jasne barwy – ciemne kolory wizualnie ograniczają przestrzeń, co nie jest pożądanym efektem. Skierowanie źródeł światła w górę sprawi, że pomieszczenie wyda się znacznie wyższe.

Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie jasnych kolorów ścian z jasną podłogą – takie wnętrze na pierwszy rzut oka wydaje się znacznie większe, niż jest w rzeczywistości.