Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Zmywarka do zabudowy – jaką wybrać?

5 lipca 2021 zmywarka do zabudowy

Nie każdy ma zmywarkę do naczyń w domu i to z różnych powodów. Dla jednych będzie to duża wygoda, a dla innych zbędny wydatek. Użytkownicy tego urządzenia cenią sobie oszczędność wody i czasu, możliwość cieszenia się czystymi i lśniącymi naczyniami, które zostają automatycznie wysuszone. Ponadto zmywarki mogą być wyposażone w różne dodatkowe funkcjonalności. Jeśli ktoś nie lubi myć naczyń ani niszczyć sobie rąk środkami czyszczącymi, to zakup zmywarki będzie świetnym rozwiązaniem. Warto ułatwić sobie życie i wykorzystać zaoszczędzony czas na własne przyjemności. W sprzedaży nie brakuje modeli zmywarek zarówno wolnostojących, jak i do zabudowy.

Dobra zmywarka do zabudowy, czyli jaka?

Zmywarka nie jest oczywiście niezbędnym urządzeniem w kuchni, ale bardzo mile widzianym. Jeśli ktoś lubi otaczać się nowoczesną elektroniką, która ułatwia życie, pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, to warto rozważyć zakup zmywarki. Szkoda życia na marnowanie go na codzienne zmywanie naczyń, szczególnie w przypadku wielu domowników. Myjąc naczynia w zmywarce, zużywa się mniej wody niż ręcznie. Nie trzeba też przejmować się wycieraniem ani suszeniem naczyń, bo urządzenie zajmie się tym samoczynnie. Wystarczy wybrać odpowiedni program, aby uzyskać pożądane efekty. Brudne naczynia zalegające w zlewie z pewnością nie wyglądają estetycznie, ale włożone do zmywarki przestają być już problemem. W przypadku kuchni na wymiar idealnym rozwiązaniem będzie zmywarka do zabudowy, czyli w pełni dopasowana do indywidualnych potrzeb i preferencji, aranżacji wnętrza. Przy jej wyborze należy mieć na uwadze przede wszystkim wymiary. Dla singli czy dwóch osób wystarczy zmywarka do zabudowy 45 cm. Będzie to świetne rozwiązanie do mieszkań i kuchni o niewielkim metrażu. Jeśli ktoś sporo gotuje i ma dużą rodzinę, to zdecydowanie lepiej sprawdzi się większy model, czyli w rozmiarze 60 cm. Pomieści 12-14 kompletów naczyń, natomiast w modelu w rozmiarze 45 cm zmieści się ich 10.

zmywarka

Bardzo ważną kwestią przy wyborze zmywarki jest jej klasa energetyczna i klasa zmywania. O wysokiej wydajności można mówić w przypadku urządzeń klasy A. Im więcej będzie przy literze plusów, tym można mówić o mniejszym zużyciu energii elektrycznej i wody. W przypadku energooszczędnych zmywarek średnie zużycie wody wynosi dziewięć litrów wody podczas jednego cyklu pracy. Znaczenie ma też klasa suszenia, aby można było po zakończeniu cyklu wyciągnąć suche naczynia gotowe do ponownego użycia lub włożenia do szafy. Kolejną kwestią będzie poziom hałasu, jaki generuje urządzenie podczas pracy. Na szczęście nie brakuje w sprzedaży cichych zmywarek, które mogą być używane nawet w nocy, bez obawy o przeszkadzanie innym. Należy zwracać uwagę na to, aby emitowany hałas nie przekraczał 50 dB, dzięki czemu urządzenie nie będzie hałasować.

Co należy mieć na uwadze przy wyborze zmywarki do zabudowy?

Wybierając zmywarkę, należy mieć na uwadze walory zarówno użytkowe, jak i estetyczne. W urządzeniach do zabudowy programator z wyświetlaczem może być zakamuflowany, ukryty pod frontem meblowym, co przełoży się na wyższe walory estetyczne. Jeśli jednak komuś zależy na kontrolowaniu czasu zmywania, to należy wybrać model z widocznym wyświetlaczem. Musi on być oczywiście czytelny, przyjazny użytkownikowi. Kolejną kwestią będzie wyposażenie zmywarki, czyli szuflady i uchwyty. Standardowe modele mają najczęściej trzy szuflady. Na uwadze należy mieć to, czy dostępna jest osobna szuflada na sztućce, dzięki czemu ich mycie będzie łatwiejsze i wygodniejsze. Dalej będzie szuflada na szklanki i kubki, wyposażona w specjalne uchwyty na kieliszki i stabilizatory, aby nie doszło do uszkodzenia naczyń. Zobacz także: https://pajo.pl/zamrazarka-szufladowa-czy-to-dobry-wybor/

zmywarka zabudowa

W zmywarkach znajduje się też specjalne miejsce na ułożenie podstawek, dużych i płaskich rzeczy. Największa szuflada jest przeznaczona na miski i garnki, warto rozejrzeć się za modelem umożliwiających regulowanie jej głębokości. Istotne jest to, aby szuflady były na solidnych prowadnicach, najlepiej teleskopowych na górze i na rolkach na dole. Na uwadze trzeba mieć także dostępne programy zmywania, konserwację i zabezpieczenia, sposób podgrzewania wody. Z dodatkowych funkcjonalności polecić można system ochrony szkła i oceniania zabrudzeń, opóźniony start, zmywanie naprzemienne, mycie strefowe.

Redakcja pajo.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Rotomaty do zegarków
Jak nawadniać się w upalne dni
z blondu na brąz

Jesteś zainteresowany reklamą?

z blondu na brąz