pajo.pl

pajo.pl – budownictwo, dom, ogród

zadaszenie na taras
Dom

Zadaszenie na taras – jakie wybrać?

Lato to czas, który bardzo chętnie spędzamy na tarasie. Dobra książka oraz wygodny leżak to wszystko, czego potrzeba do relaksu. Czy na pewno? Taras, który jest zbyt mocno nasłoneczniony staje się mało komfortowym miejscem. Jak wybrać zadaszenie na taras, by było praktyczne i jednocześnie estetyczne?

Lato pod żaglami

Wybierając zadaszenie na taras, warto zwrócić uwagę na trójkątne żagle, które są praktyczne i jednocześnie estetyczne. Mogą zostać zamontowane na pniu drzewa, hakach czy specjalnie przygotowanych słupach.

Na większym tarasie można zamontować dwa żagle, które będą delikatnie nachodziły na siebie. Taka aranżacja będzie bardzo interesująco wyglądała w połączeniu z domem o nowoczesnej, surowej bryle.

zadaszenie tarasu

Wybierając zadaszenie na taras koniecznie, trzeba zwrócić uwagę na tkaninę. Żagle wykonane z wodoodpornego materiału sprawdzą się nawet, gdy będzie padała delikatna mżawka. Konieczne jest również wybranie żagli, które są zaimpregnowane środkami, które sprawiają, że materiał jest odporny na promienie UV oraz działanie wiatru. Takie żagle będą nam służyły przez kilka sezonów.

Polecamy: https://pajo.pl/dom-modulowy-caloroczny-czy-to-sie-oplaca/

Markiza – praktycznie i elegancko

Markiza to zadaszenie tarasu, które cieszy się dużą popularnością. Nie ma się czemu dziwić! Jest to rozwiązanie praktyczne i estetyczne.

Mamy dwa rodzaje markiz. Sterowane ręcznie i elektrycznie. Markizy elektryczne można ustawiać przy pomocy pilota. Bardziej zaawansowane rozwiązania posiadają czujniki, dzięki którym markiza zwija się, gdy wiatr staje się zbyt porywisty. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

Markizy mają bardzo szeroką kolorystykę. Są jednobarwne, ale równie często można spotkać markizy w kolorowe pasy. Dzięki wielu połączeniom kolorystycznym bez problemu można znaleźć takie egzemplarze, które idealnie będą komponowały się z meblami tarasowymi.

Zadaszenie drewniane

Zadaszenie na taras z drewna to propozycja, która idealnie wpisuje się w stylistykę prowansalską czy domu w stylu wiejskim.

Jeśli chodzi o zadaszenie tarasu z drewna można wykonać je samodzielnie lub zamówić w wyspecjalizowanej firmie. Jest to konstrukcja stabilna, która będzie nam służyła przez cały rok.

Wybierając drewniane zadaszenie trzeba jednak pamiętać, że drewno wymaga konserwacji. Po sezonie letnim należy dokładnie obejrzeć zadaszenie tarasu i w razie potrzeby zeszlifować starą farbę i położyć kolejną. Bardzo ważne są impregnaty dobrej jakości, dzięki nim prace konserwatorskie będziemy przeprowadzać wyłącznie raz na 3 – 4 lata.

Drewniane zadaszenie tarasu idealnie komponuje się z drewnianymi lub rattanowymi meblami. Warto również pamiętać o wykorzystaniu solarnych łańcuchów świetlnych, które wprowadzą sielski nastrój.

Zobacz także: https://pajo.pl/planowanie-ogrodu-na-co-zwrocic-uwage/

taras zadaszenie

Poliwęglan – nowoczesne rozwiązanie

Zadaszenie na taras wykonane z poliwęglany jest transparentne, wytrzymałe i nie wymaga konserwacji. Świetnie wpisuje się w stylistykę domów nowoczesnych, jak i tych klasycznych.

Duża zaletą poliwęglanu jest jego niewielki ciężar. Można go kłaść na ażurowe konstrukcje z drewna, dzięki czemu taras wygląda bardzo estetycznie. Poliwęglan jest również transparentny, dzięki czemu nie będzie nadmiernie zaciemniał tarasu, a jednocześnie ochroni nas przed promieniami słonecznymi oraz deszczem.

Taras to ważna część każdego domu. Należy poświęcić mu dużo uwagi, by jego wykończenie korespondowało nie tylko ze stylistyką domu, ale również ogrodu. Dostępnych rozwiązań jest bardzo dużo, więc bez problemu można znaleźć to idealne. Warto również pamiętać, że taras, który nie ma zadaszenia bardzo często jest nieprzydatny. Deszcz czy mocne słonce potrafią skutecznie zniechęcić do korzystania z niego.